2457 złotych netto kosztował gminę Dominik Linowski

Wtorek, 28 marca 2017 o 15:27, aktualizacja Piątek, 31 marca 2017 o 16:33, autor: 24 2326
2457 złotych netto kosztował gminę Dominik Linowski
2457 złotych netto - tyle gmina zapłaciła za wystąpienie 8 lutego eksperta ds. oświaty Dominika Linowskiego. Przypomnijmy, że Dominik Linowski miał przekonać radnych opozycji, że jeden z punktów projektu uchwały jest niezgodny z założeniami reformy oświatowej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie Jacek Kowalczyk dopytywał o koszty, związane z przyjazdem i wystąpieniem Dominika Linowskiego. Z odpowiedzi pani burmistrz na interpelację radnego wynika, że ekspert był polecany przez dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy, ponieważ od wielu lat szkoły współpracowały z ekspertem.

Za udział w spotkaniu - czytamy w informacji udzielonej przez panią burmistrz - oraz opracowanie i przekazanie prezentacji w zakresie zasad obowiązujących przy przekształceniu jednostek zgodnie z przepisami Ustawy wprowadzającej Prawo Oświatowe prelegent Dominik Linowski otrzymał wynagrodzenie w wysokości 2457 złotych netto (2 700 brutto).

Przypomnijmy, że wykład Dominika Linowskiego nie przekonał radnych opozycji, a kwestionowane przez eksperta zapisy projektu uchwały nie budziły wątpliwości pani Kurator Oświaty.

(rak)

Komentarze (24)

avatar
~Adaś
28.03.2017 16:31

Nawiąże do poprzedniego art. Zw - "Wpływy z parkomatów" - to my mieszkańcy jesteśmy obciążani wymyślanymi podatkami na rzecz opłacania " figli-migli" Pani burmistrz ? Jak to się nazywa ...... ? Przecież ta kobieta na oczach całego miasta "zmarnotrawiła " 2,7tys zł . RADO MIASTA - proszę żądać ZWROTU ! P. Ewa Rawa z góry zapowiedziała , żadna inna opcja nie będzie akceptowalna, więc za czyje pieniądze p. Czopek chciał się stać ważniejszy od p. mister Zalewskiej Edukacji Narodowej ? Adaś

avatar
~FWS
28.03.2017 16:31

Obniżyć pensję burmistrz i po sprawie.

avatar
~Bob
28.03.2017 16:55

Bezpodstawne wydatki powinny byc z ich kieszeni wtedy wielmożna wladza zaczęła by MYSLEC powtarzam MYSLEC

avatar
~ABC
28.03.2017 16:57

Po waszej kadencji przez parę lat nie wyjdziecie z sądowej sali rozpraw . Znajdzie się na was odpowiedni burmistrz co zechce z was ściągnąć to co miastu i gminie się należy .

avatar
~wawa
28.03.2017 17:05

Uuuuu oszczędności , że hej. Cały czas się zastanawiam czym ci ludzie będą się chwalić w czasie wyborów? Inwestycjami z czasów Grabki (np. infrastruktura Sp2) czy termomodernizacją, której nie potrafią sami przeprowadzić i muszą wynajmować firmy zewnętrzne, czy wydarzeniami takimi jak festiwal (600 tysiów na minusie), na który nikt nie chciał przyjechać, a przepraszam nikt o nim nie wiedział, a i tak by nie przyjechała bo to festiwal niszowej muzyki

avatar
~wschowianin
28.03.2017 17:26

Moze jeszcze jakiegos eksperta zaprosic-tym razem specjaliste od wizerunku:) bo pani burmistrz cos blednie w oczach mieszkancow:(

avatar
~Do opozycyjnych radnych
28.03.2017 18:12

Proszę wynajmijcie eksperta który rozważy za i przeciw wobec naszych burmistrzów czy oni jeszcze się nadają do jakiegokolwiek zarządzania . Rozważcie czy za taką kasę jaką zmarnowano w różny sposób są dla miasta i gminy pożyteczni czy szkodliwi . Ja widzę że to są szkodniki . Z ich zarządzania nie ma żadnego pożytku . Nie ma tygodnia spokoju żeby ratusz nie zbłaźnił się . Ile to jeszcze potrwa i ile to jeszcze zostanie wyprowadzonych pieniędzy z miasta ? .

avatar
~ja
28.03.2017 21:16

Czy wy tutaj komentujący naprawdę myślicie, że takie szastanie pieniędzmi jest dopiero teraz????

avatar
~Jan Kotwick
28.03.2017 21:59

Ciekawe jaki jest koszt zużycia papieru toaletowego w ratuszu!?

avatar
~eMIL
29.03.2017 09:33

do ja Nie myślimy. Miało jednak być inaczej, a jest to samo bagienko. I dlatego czuję co raz większy ..... nerw

avatar
~kot
29.03.2017 10:16

Adaś jesteś cienki Bolek albo opozycja która ma pisać byle co

avatar
~Adaś
29.03.2017 11:30

Ad. kot - Jeśli sądzisz , że Ty "kocie" nie jesteś cienki i nasz dużo w spodniach , to pisz na argumenty ? Tu Wszyscy szukają dużych "jaja" . Mnie nie jest stać wydatkować 2,7tys. zł na rzecz nierzeczową . Ostatnio p. Doda dała impuls dla "wielkojajowych" ..... pomyśl zanim coś takiego napiszesz. Adaś

avatar
~Do Pana Kotwickiego
29.03.2017 11:42

Panie Kotwicki pytał pan lub raczej twierdził że burmistrz nie jest uwikłany w żaden układ . A pan prelegent ( ekspert ) to niby kto jest ? .Cytat , że ekspert był polecany przez dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy, ponieważ od wielu lat szkoły współpracowały z ekspertem. Według pana to niczego nie dowodzi ? . Co niby dało to spotkanie za 2457 zł brutto i komu miało to służyć ? . A ja chciałbym wiedzieć jacy to dyrektorzy placówek szkolnych , lub raczej jaki to dyrektor podsunął tego prelegenta na omawianie takiego problemu i za takie duże pieniądze . Czy to nie skandal ? zarobił właściwie swój człowiek związany z oświatą , a co osiągnęli słuchacze tego prelegenta ???. Właściwie nic bo jak prelegent plątał się i kluczył tak żeby nikt nie zrozumiał jego wypowiedzi jednoznacznie to poco ta niby " ekspertyza " to były w sumie ogólniki i sprytnie odbieganie od istoty sprawy . A czas leciał i kasa się należy mimo że nic istotnego do sprawy nie wniosło . Chroń nas panie od takich " ekspertów " co są dyspozycyjni od tego co go zaproszą i płacą duże pieniądze . Za kilka miesięcy przekonamy się jaki z niego " ekspert " i jakie głupoty opowiadał na tym spotkaniu .

avatar
~autor
29.03.2017 12:48

Gminę ekspert kosztował całą kwotę czyli 2.700. Przecież vat-u sobie nie odliczyła, bo nie jest płatnikiem tego podatku.

avatar
~do kota
29.03.2017 13:08

Jeśli dla ciebie 2700zł to pryszcz z naszych podatków to puknij się w ten koci łeb . Tu każdy piszą ma rację , za już 1,5 roku nowy burmistrz powinien dokładnie rozliczyć Patalas z marnotrawienia pieniędzy publicznych .

avatar
~eMIL
29.03.2017 14:10

Ludzie po 1500 zarabiają, a 2700 to żaden piniądz dla władzy ?

avatar
~wyborca
29.03.2017 14:48

pieniądze publiczne czyli nasze jak zwykle zmarnowane, wyrzucone w błoto

avatar
~do eML