2457 złotych netto kosztował gminę Dominik Linowski

Wtorek, 28 marca 2017 o 15:27, aktualizacja Piątek, 31 marca 2017 o 16:33, autor: 0 2581
2457 złotych netto kosztował gminę Dominik Linowski

2457 złotych netto - tyle gmina zapłaciła za wystąpienie 8 lutego eksperta ds. oświaty Dominika Linowskiego. Przypomnijmy, że Dominik Linowski miał przekonać radnych opozycji, że jeden z punktów projektu uchwały jest niezgodny z założeniami reformy oświatowej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie Jacek Kowalczyk dopytywał o koszty, związane z przyjazdem i wystąpieniem Dominika Linowskiego. Z odpowiedzi pani burmistrz na interpelację radnego wynika, że ekspert był polecany przez dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy, ponieważ od wielu lat szkoły współpracowały z ekspertem.

Za udział w spotkaniu - czytamy w informacji udzielonej przez panią burmistrz - oraz opracowanie i przekazanie prezentacji w zakresie zasad obowiązujących przy przekształceniu jednostek zgodnie z przepisami Ustawy wprowadzającej Prawo Oświatowe prelegent Dominik Linowski otrzymał wynagrodzenie w wysokości 2457 złotych netto (2 700 brutto).

Przypomnijmy, że wykład Dominika Linowskiego nie przekonał radnych opozycji, a kwestionowane przez eksperta zapisy projektu uchwały nie budziły wątpliwości pani Kurator Oświaty.

(rak)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl