46 nauczycieli strajkuje na terenie wschowskiej gminy

Piątek, 31 marca 2017 o 12:42, aktualizacja Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 15:36, autor: 0 3573
46 nauczycieli strajkuje na terenie wschowskiej gminy

Na terenie gminy Wschowa 5 placówek zadeklarowało udział w piątkowym strajku ogólnopolskim nauczycieli i pracowników oświaty. Ostatecznie w strajku wzięło udział 46 osób ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni. Ze strajku zrezygnowało Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. 

Jak informuje Małgorzata Glińska (na zdj.) prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego we Wschowie 4 szkoły z terenu gminy wzięły udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Przypomnijmy, że strajk w całej Polsce organizuje ZNP, nie zgadzając się tym samym z rządową reformą oświatową.

- Z czterech placówek, które biorą udział w strajku, tylko w Osowej Sieni wszyscy nauczyciele i pracownicy strajkują - mówi Małgorzata Glińska - w pozostałych placówkach poszczególni nauczyciele.

W związku z tym w piątek w Osowej Sieni nie odbyły się lekcje. Wcześniej zostali o tym powiadomieni rodzice i to oni zdecydowali, że ich pociechy pozostaną w domu poza jednym uczniem, któremu szkoła gwarantowała opiekę. 

(rak)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSzukamy pilnie domu dla Soni
28.06.20170 11
Sonia jest młodą około dwuletnią sunią, w typie jamnika szorstkowłosego. Jest nieduża, waży około 11 kg. Bardzo łagodna wobec dzieci. Jest dość posłuszna, umie chodzić w szelkach. Posiad...
nazwa
Obywatelskość na niby
27.06.201711 620
nazwa
70 lat OSP Śmieszkowo
26.06.20170 1021

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl