46 nauczycieli strajkuje na terenie wschowskiej gminy

Piątek, 31 marca 2017 o 12:42, aktualizacja Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 15:36, autor: 40 3397
46 nauczycieli strajkuje na terenie wschowskiej gminy
Na terenie gminy Wschowa 5 placówek zadeklarowało udział w piątkowym strajku ogólnopolskim nauczycieli i pracowników oświaty. Ostatecznie w strajku wzięło udział 46 osób ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni. Ze strajku zrezygnowało Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. 

Jak informuje Małgorzata Glińska (na zdj.) prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego we Wschowie 4 szkoły z terenu gminy wzięły udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Przypomnijmy, że strajk w całej Polsce organizuje ZNP, nie zgadzając się tym samym z rządową reformą oświatową.

- Z czterech placówek, które biorą udział w strajku, tylko w Osowej Sieni wszyscy nauczyciele i pracownicy strajkują - mówi Małgorzata Glińska - w pozostałych placówkach poszczególni nauczyciele.

W związku z tym w piątek w Osowej Sieni nie odbyły się lekcje. Wcześniej zostali o tym powiadomieni rodzice i to oni zdecydowali, że ich pociechy pozostaną w domu poza jednym uczniem, któremu szkoła gwarantowała opiekę. 

(rak)

Komentarze (40)

avatar
~MAG.
31.03.2017 12:49

Szkoła do likwidacji.

avatar
~jaja...
31.03.2017 12:54

dwa miesiące w wakacje, dwa tygodnie zimą wszystkie weekendy i święta - w sumie ok 4 mies. w roku wolnego - wtedy strajkować !!!!

avatar
~Ździwiona
31.03.2017 13:01

Nauczyciele pod pretekstem reformy chcą sobie załatwić podwyżki i "dożywotnia " prace. Ja czegoś nie rozumiem skoro są takie naciski na zamykanie szkoł bo niż demograficzny bo nie ma dzieci to jakim cudem wszyscy nauczyciele maja mieć prace to jest chyba logiczne mniej dzieci to i mniej nauczycieli. Jeżeli nie będzie zwolnień nauczycieli to i po co zamykać szkoły skoro koszt utrzymania szkoły to głownie koszt wynagrodzenia nauczycieli a co za różnica w jakiej szkole.

avatar
~każdy kij....
31.03.2017 13:18

w Anglii jest 55 mln ludzi i 410 tys nauczycieli, w Niemczech 80 mln i 430 tys nauczycieli, w Polsce 38 mln i ok 650 tys nauczycieli ..... i w cholerę prac zadawanych do domu - a dzieciak nie ma siły plecaka na plecy założyć !!!!

avatar
~Nauczycielkaaaa
31.03.2017 13:37

Zachęcam do przeczytania zmian, rowniez w wynagrodzeniach nauczycieli, bo kazdy, kto krytykuje nauczycieli widzi tylko wakacje, ferie. A tak na marginesie_ktos komus bronil byc nauczycielem?? To mamy zarabiac tyle samo, co pani na kasie po zawodowce?

avatar
~do nauczycielki...
31.03.2017 13:59

nie, nie tak powinno być, choć ta Pani na kasie nie jęczy tyle co Wy !!!

avatar
~Anonimowa
31.03.2017 14:03

Jestem po studiach, pracuję z młodzieżą niepełnosprawną i zarabiam tyle co pani na kasie po zawodówce. Pracuję nie tak jak nauczyciele w szkołach 18 godzin a wszystko co jest powyżej to nadgodziny. Mój dzień pracy to 8 godzin.

avatar
~Basia
31.03.2017 14:03

Pani nauczycielko to zwyczajnie była hamska wypowiedź. Jeśli takie ma pani argumenty to po co jest pani nauczycielem przecież można robić cokolwiek innego... nawet usiąść na kasie i mieć W roku 26 dni urlopu!

avatar
~ext7
31.03.2017 14:12

Eeeee..tam...To ,że nauczyciele próbują zadbać o własne dupsko ,to normalka. Mnie bardziej interesuje, co myślą na temat powrotu do tego starego, sprawdzonego systemu: osiem+trzy(edukacja elementarna) alternatywnie osiem+ cztery-pięć(średnia –maturalna).A studia ,to na WYŻSZYCH UCZELNIACH, nie na tych „SORBONACH”, gdzie za parę złotych, można kwit otrzymać. Z tego co wiem, to ten straik zorganizowało ZNP pod przywództwem Pana Broniarza, ale ja jakoś w dobrą wolę tego pana nie wierzę .Przecież pamiętam jak lata temu przeciwnikiem był Handkowej reformy (ja zresztą też) ,ba całkiem niedawno (przed wyborami) mówił o likwidacji gimnazjów i powrocie do starego systemu, ale jak komuchy wybory przerżnęli ,to się panu Broniarzowi w główce faza o 180stopni odwróciła. Hmm.. Nie jestem psychiatrą, ale czy to aby nie jest jakaś odmiana SCHIZOFRENII

avatar
~do nauczycielki
31.03.2017 14:40

Poziom Pani wypowiedzi jest tak niski, że polemika z Panią nie ma sensu. Przypominam, że wykształcenie oraz stanowisko nie wpływa na to ile zarabiamy. Wszystkich nauczycieli zapraszam do zabawy w prywatnego przedsiębiorce. Wtedy docenią swoją pracę i nie będzie strajku. :)

avatar
~Adaś
31.03.2017 14:42

Ad. - "każdy kij..." - Sprawa ma dwa oblicza , jeśli się przyjmie Twój sposób widzenia sprawy to trudno nie przyznać racji , do tego dokładając niezłe wynagrodzenie po 20h/tyg. Oni na pewno bronią swoich etatów , tym bardziej , że nikt na nich nie czeka bo "nic więcej nie umieją" , a rodzina na utrzymaniu jest , często z kredytem "pod pachą" . Chyba taka reakcja obronna jest dla każdego jasna, nie sądzę aby ktokolwiek postąpił inaczej ? Jest i to drugie spojrzenie na sprawę , co nie w sosie PiSowi , czysto polityczne, .... to chęć zmiany programu nauczania z myślą "poprawienia" historii tak aby poprzedni prezydent stał się "Wielki" od pierwszej klasy nauczania a partia nabrała wyznacznika "lepszej zupy" . Tego nie można było zrobić tak bez przyczynowo , to jeden z elementów reorganizacji całego kraju - wojska , TK, Sądów, służby zdrowia, ZUS , relacji międzynarodowych a zwłaszcza z UE i szkolnictwa. Co prawda , na tym polegał ich program wyborczy z demokratycznym poparciem. Teraz należy zadać sobie pytanie, czy te wielkie wydatki (skupmy się na oświacie) są nam aż tak potrzebne , jaką korzyść merytoryczną przyniesie to polskim obywatelom , o cel , o jakość wykonywanej "usługi" ? Ja zauważam jedno , stan "zmącenia" polskiej inteligencji już nie istnieje, w ich głowach już się poukładało, ....... stan poróżnienia polskich rodzin , robotników , katolików jeszcze jest bardzo duży. To jest chwilowa utrata balansu , już widać to po słupkach , że trzeżwiejemy , że czas cucenia w końcu nastaje , że UKŁAD z kościołem przywiał wiele "ścinek" . Ja do życia podchodzę pragmatycznie, jestem za prawem własności, jak ścinam na swoim to nikomu nic do tego , jak nauczyciel zasadnie broni swego to innym wara , Oni mają takie same prawa i obowiązki. Adaś

avatar
~Adaś
31.03.2017 14:55

Ad. ext7 - Krzysiu , ...... nawet pietruszka ma rosnąć "politycznie" , ..... chyba wystarczy, .... Oni z nas robią głupich ? Ad. - do "do nauczycielki" cyt. " .... Wszystkich nauczycieli zapraszam do zabawy w prywatnego przedsiębiorce. Wtedy docenią swoją pracę i nie będzie strajku. " - to 100% komentarz tygodnia, lubię ludzi z ofertą i jajami . Adaś

avatar
~Maciek
31.03.2017 15:25

Nauczyciele mają dzień nauczyciela dwa razy w roku 14 października i 31 marca biedne te nasze dzieci . Nauczyciele chcą za wszelką cene zrobić z nich tumanow ! Niech żyje reforma ! A może trzeba zlikwidować kartę nauczyciela ? A może wakacje bezpłatne ?

avatar
~M
31.03.2017 15:41

Nazwijmy to po imieniu . N bronią własnych posad, wykorzystując do tego reforme. Te Nowoczesne nauczycielki nie mogą pojąć że to demografia ma na to wpływ . Zapewne Nowoczesne wojowniczki biorą udział w czarnych protestach haha żal i żenada

avatar
~mm: do "Nauczycielkaaaa"
31.03.2017 15:46

Wynagrodzenie nie zależy od świadectwa ukończenia szkoły i wyników na nim, ale też od wielu innych kwestii. Rynkiem rządzi podaż i popyt. Jak widać ze względu na zbyt niską demografię i zbyt wysoką podaż nauczycieli do potrzeb na rynku, nie ma takiej możliwości aby wszyscy zachowali swoje etaty. Podobną sytuację przeżyli w tym kraju pracownicy PGRów, wielu bardzo wielu pracowników upadających zakładów pracy, a w 2004 roku pracę stracili celnicy i agenci celni bo w związku z likwidacją granic przestali być potrzebni itd. Takie jest życie w gospodarce rynkowej i trudno abyście nauczyciel spotkali się ze zrozumieniem społeczeństwa, które było w podobnej jak wy sytuacji i musiało sobie poradzić. Tak się składa, że na rynku jest zbyt wiele osób z wysokim wykształceniem, dla których nie ma miejsc pracy oraz zbyt wiele etatów dla pracowników fizycznych - specjalistów, od których wymaga się zdolności kreatywnego myślenia, a nie piątek i szóstek na świadectwie. I to będzie powodem, dla którego ci właśnie pracownicy czy to się pani podoba czy nie, będą zarabiali więcej. Oni są poszukiwani, bo ich na rynku brakuje a Was jest za dużo. Przykro mi, ale tak to działa.

avatar
~ext7
31.03.2017 16:12

Adam ...Zabij mnie ,ale nie ogarniam o co Tobie chodzi. Chyba przeginasz nieco tą „intelektualną pałę” Weź proszę poprawkę, że. ja tam zbyt lotnego umysłu nie mam, ale z tego co napisałeś wnioskuję, że jesteś gotów przypisać PIS-owi nawet brak wody na Saharze, a to z mojego punktu widzenia idiotyzmem jest. To ,że Pisuary popełniają błędy ,to fakt, ale jeżeli chcą przywrócić PODMIOTOWOŚĆ relacji państwo- obywatel, Rzecz Pospolita –Unia Europejska, to mnie ,to o nie przeszkadza, baa.. trzymam kciuki. .Zmiana tej pookrągłostołwej , postkomunistycznej skamieliny ,to byłoby COŚ!!!. Jako ,że jestem takim ,sceptycznym ponurakiem,dlatego wątpię że „Kaczorowi” to się uda.(Ten PRLowsko-SBecki układ na ten czas mocny jest) Prawdę powiedziawszy ,to nie zdawałem sobie sprawy ,że tylu post PRL-owskich beneficjantów żyło wśród NAS. Tak na oko,to jakieś 30% społeczeństwa.

avatar
~Kibic
31.03.2017 17:07

Nie mogę się zgodzić z tymi argumentami. Nie rozumiem dlaczego znowu ten jad się wylewa. Po pierwsze nauczyciel nie pracuje 18 godzin tylko wynagrodzenie wyplacane jest za 40 godzin . W tym czasie realizuje pensum dydaktyczne i nie koniecznie 18 godzin , ale także wykonuje inne czynności : - poprawa prac uczniowskich, - udział w szkoleniach i naradach, - opracowanie dokumentów, procedur, organizacja zebrań, całodniowe wyjazdy na zawody sportowe,opieka nad uczniami podczas wycieczek z opieką 24 godz na dobę . Pomyślcie ludzie ile razy po weekendzie z ulgą prowadzicie dzieci do szkól bo macie dosyć marudzenia wlasnych dzieci! !!! Nauczyciel ma zapanować nad grupą 20 i wiecej dzieciaków przez kilka godzin i ich nauczyć tego do czego zdobył kwalifikacje. A kwestia wakacji to też temat do analizy bo przecież nikt nikomu nie zabranial zostać nauczycielem, policjantem, górnikiem i nikt nie mówi że to ich misja i mają siedzieć cicho bo mają tak dobrze !!!

avatar
~Adaś
31.03.2017 17:23

Ad. Krzysiu - może najpierw ustalmy , jakie gazety Ty czytasz i jaki dziennik oglądasz ha...ha... ? Od razu mówię , "kazania" p. Chołeckiej w TVP opuszczam , Radia Maryja nie słucham , intelektualisty z MON i Spraw Zagranicznych odbieram na zasadzie "halo ....." zachowania p. poseł Pawłowicz przy moim stole są nie do przyjęcia a "wielka" polityka prezesa .... to tak .... On robi to "wielce" (mam do niego szacunek) ale kim ("misiewiczami") ? Proszę dla przykładu z naszego powiatu , gmina Szlichtyngowa . Dla mnie , łącznie z polityką Oświaty jest to posunięcie dla określonego celu ..... Krzysiu , celów PiS ma nie wiele , tu nie trzeba być aż takim intelektualistą ? Nie udawaj , że przy ścinaniu dębów nie wiesz o co chodzi ? Szyszka to Rydzyk , a to wielkie zalesione połacie (ha) .... to trzeba sprzedać - biznes jest na każdym kroku ? Czy Ty myślisz dalej naiwnie , że p. Szyszka się pomylił ? Czy myślisz , że p. minister Zalewska się pomyliła ? Aż bałbym się z Tobą pójść na wódkę , zamęczyłbyś mnie pytaniami, .... a kiedy wypić ? Lubię zimną więc między pytaniem a odpowiedzią nie moglibyśmy aż tyle ......... Tak , ......układ o którym piszesz (PRL-SB) to trochę inne buty , ale masz rację , dalej są ciasne i jeszcze długo będą służyć . W tym kraju , powtórzę , było już czuć trochę WOLNOŚCI , jak tak dale pójdzie to na własne życzenie zamkną przed nami granice a euro darowiznę wstrzymają ..... zapytaj co na to Polski Rolnik ? Czy masz swoje dzieci w innej demokracji ( jak mam teraz napisać , w tej lepszej czy gorszej ?) , ja mam ..... dużo ludzi ze Wschowy je tam ma, ..... na zadane pytanie kiedy wróci ............ jak PiS .... ? niestety . Adaś

avatar
~aaa bbb
31.03.2017 19:00

Fajnie, że nawet w brunatnej Wschowie nauczyciele dają sygnał, że nie godzą się na oportunizm i antyunijną narodową bolszewię. Zaimponowaliście mi! Szacun!

avatar
~M
31.03.2017 20:05

Wszyscy nam zazdrosza wakacji, ferii i nie wiem czego jeszcze...a kto Wam bronil zostac nauczycielem! Nie pamietm kiedy pracowalam 18 godzin w tygodniu, ba kiedy mialam wolny weekend ale tego nikt z Was zazdrosnikow nie zrozumie. A co do reformy wiekszosc rodzicow nie sledzi podstaw programowych wiec nie zdaje sobie sprawy czego beda uczyc sie nasze dzieci.