6 kierowców na drogach powiatu straciło prawo jazdy

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 o 13:13, aktualizacja Środa, 12 kwietnia 2017 o 12:32, autor: 5 2190
6 kierowców na drogach powiatu straciło prawo jazdy
W miniony weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy na drogach powiatu wschowskiego z powodu przekroczenia prędkości, pozostałych trzech za jazdę pod wpływem alkoholu. Jedna z zatrzymanych osób, to mieszkaniec gminy Wschowa, który w wydychanym powietrzu miał prawie 4 promile alkoholu.

Jak podkreśla Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pomimo policyjnych apeli nadal na naszych drogach jeżdżą kierowcy bez wyobraźni, stwarzając realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

- Miniony weekend w powiecie wschowskim pod kątem zdarzeń kryminalnych można uznać za spokojny, natomiast pod kątem kontroli przeprowadzonych przez wschowską drogówkę bardzo bogaty. Efektem pracy policjantów ruchu drogowego było wyeliminowanie sześciu kierowców. Trzech lekkomyślnych kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanych, trzech kolejnych za jazdę z promilami - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Wszystko zaczęło się od mieszkańca gminy Wschowa.

- Mieszkaniec gminy Wschowa, został zatrzymany w piątkowe popołudnie w Osowej Sieni. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość kierowcy renaulta. Urządzenie pomiarowe wykazało w organizmie 52-latka prawie 4 promile - relacjonuje Oficer Prasowy KPP Wschowa - W sobotę tuż po godzinie 9.00 kolejne prawo jazdy stracił 42-letni mieszkaniec Polkowic, który został zatrzymany do kontroli z powodu przekroczenia prędkości. Natomiast powodem utraty prawo jazdy był stan jego trzeźwości. W godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego monitorując stan bezpieczeństwa w Wygnańczycach zatrzymał do kontroli kierowcę alfy. 25-latek pędził 104 km/h. Efektami szaleńczej jazdy mieszkańca Krobi były utrata prawo jazdy, 400 złotowy mandat karny oraz 10 punktów karnych.

W sobotę, podczas nocnej kontroli w centrum miasta, policjanci zwrócili uwagę na kierowcę renault.

- Kierowca na widok radiowozu zaczął wykonywać dziwne manewry, przyspieszając, chcąc uniknął kontroli. Jak się okazało przypuszczenia mundurowych były słuszne. 42-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do końca 2021 roku oraz prowadził w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u nieodpowiedzialnego mieszkańca Bełchatowa prawie promil alkoholu w organizmie - dodaje Maja Piwowarska - Kolejnego „szybkiego” kierowcę wyeliminowali policjanci wschowskiej drogówki w niedzielę tuż po godzinie 8.00 w Dryżynie, gm. Szlichtyngowa. 34-letni mieszkaniec Gaworzyc pędził z prędkością 104 km/h.

Na koniec w centrum Sławy zatrzymany został 29-letni kierowca, obywatel Ukrainy. Zatrzymany do kontroli okazał się nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie.

(rak/foto: KPP Wschowa)

Komentarze (5)

avatar
~pytanko
10.04.2017 20:41

No straszni przestępcy hahah . I co Panowie Policjanci, zmniejsza to wypadkowość na drogach?

avatar
~do kom 1
11.04.2017 09:01

Odpowiedź brzmi TAK. O 6 wypadków mniej. Dla ciebie lepiej brzmiałaby informacja: 6 wypadków drogowych na terenie powiatu, X trupów, Y rannych. Przyczyny wypadków to nadmierna prędkość i alkohol. Kierowcy na szczęście przeżyli, rozwieziono ich do domów, przeproszono. Winni: ci co szli chodnikiem, jechali w tym czasie pod drodze, lub wsiedli z nimi do samochodu. Dobrze, że policja ich wcześniej nie zatrzymała, bo nie byłoby newsa. :(

avatar
~do do kom 1
11.04.2017 11:12

Twoim tokiem myślenia : zamknąć wszystkich bo jutro mogą wysadzić świat w powietrze. Łapanie ludzi na ulicach i rutynowe kontrole to niestety ale przypomina czasy łapanek w godzinach policyjnych. Przykre ale prawdziwe. Polecam czytać statystyki . Nic nie wnoszą te kontrole, poza coraz większym rozbestwianiem się władzy policyjnej, oraz "rosnącej miłości" do tej władzy przez społeczeństwo . :)

avatar
~do "do do kom1"
11.04.2017 13:59

Weź zastanów się co piszesz, gościu miał 4 promile alkoholu a Ty mówisz zeby go nie łapali, zastanów się nad sobą. Jakby potrącił np. Twoje dziecko to co byś zrobił ? dobrze się czujesz? wszystko ok z Tobą? Moze tez wsiadasz pijany za kierownice ?

avatar
~kierowca
11.04.2017 14:50

0 słownie zero tolerancji dla piratów i pijaków na drogach. Kontrole i jeszcze raz kontrole drogowe. Mi one jakoś nie przeszkadzają. Wielokrotnie przejeżdżałem koło policjantów z "suszarkami" i jakoś mnie nie "zaczepili", dziwne, nie wiem dlaczego, ponoć to "państwo policyjne". Tak samo wielokrotnie byłem badany dmuchając w ten ich alkomat bez ustnika, nic nie bolało, jeden chuch i jadę dalej, przy tym dzień dobry i do widzenia. ale jak ktoś chce jeździć ile się da i gdzie się da, na dodatkowym gazie to i ilość kontrolujących policjantów w oczy kole.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaJarmark w Sławie - dzień drugi
30.04.20170 276
Dziś drugi dzień Jarmarku Produktu Lokalnego w Sławie. Od 10.00 do 18.00 wszyscy mieszkańcy Sławy oraz goście przybyli spędzić w tym pięknym miejscu niedzielę mogą skorzystać z oferty niem...
nazwa
Bez was byłoby ciężej
28.04.20172 567

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl