TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy mając atopowe zapalenie skóry, można wykonywać makijaż?

Poniedziałek, 28 sierpnia 2017 o 11:10, autor: 0
Czy mając atopowe zapalenie skóry, można wykonywać makijaż?

Atopowe zapalenie skóry zwykle mija wraz z wiekiem, jednak niekiedy jego objawy utrzymują się bądź pojawiają dopiero w dorosłym życiu. Alergia jest uciążliwa zwłaszcza dla pań. Jeżeli jej objawy pojawiają się na twarzy, kobiety nie wiedzą, czy mogą wykonywać makijaż. Jest to dla nich ogromny problem, gdyż make-up dodaje im pewności siebie, a niekiedy – bywa wymagany ze względu na charakter pracy zawodowej.

Makijaż wymagającej skóry

Mówiąc o atopowym zapaleniu skóry, dermatolodzy i kosmetolodzy koncentrują się na leczeniu wysypki. Najczęściej polecają stosowanie preparatów chroniących wrażliwą skórę oraz maści sterydowych, leczących swędzącą pokrzywkę. O preparatach przez nich rekomendowanych można przeczytać na http://pieknieizdrowo.pl/czy-warto-kupowac-specjalistyczne-kosmetyki-do-skory-atopowej/. Specjaliści rzadko polecają kosmetyki do skóry atopowej, dzięki którym można wykonać makijaż. Być może jest to spowodowane tym, że make-up nie jest niezbędny w codziennym funkcjonowaniu, jednak dla większości pań ma ogromne znaczenie. Wbrew temu, co twierdzą niektórzy alergicy oraz część dermatologów, makijaż atopowej skóry można wykonywać i – co więcej – może on przyczynić się do poprawy stanu cery.

Jak wykonać makijaż cery z atopowym zapaleniem skóry?

Zanim rozpocznie się wykonywanie make-up’u powinno się nałożyć na twarz krem do skóry atopowej. Będzie on stanowił bazę pod makijaż, jednocześnie łagodząc wszelkie podrażnienia i zmniejszając przykre uczucie ściągnięcia skóry. Następnie na wszystkie miejsca dotknięte rumieniem powinno się nałożyć lekki, lecz dobrze kryjący korektor w odcieniu zielonym. Dzięki niemu cera nabierze równomiernego, zdrowego kolorytu. Po nałożeniu korektora niezbędne jest pokrycie skóry podkładem. Powinien być to podkład z grupy emolientów. Niewiele pań wie, że emolienty obejmują liczną grupę kosmetyków do wykonywania makijażu, gdyż są to preparaty dostępne głównie w aptekach. W drogeriach trudno je znaleźć, jednak nie powinno się ich zastępować nawet łagodnymi podkładami oferowanymi poza apteką.

Na http://pieknieizdrowo.pl/ można przeczytać, że makijaż skóry atopowej powinien być lekki, dlatego powinno się zrezygnować z używania różu i sypkiego pudru. Aby podkreślić urodę, warto sięgnąć natomiast po dobrą maskarę i mocno wytuszować rzęsy. Tuszowanie rzęs jest niedozwolone jedynie, gdy AZS towarzyszy objaw w postaci zapalenia spojówek. Ważne jest, by pamiętać, że make-up powinno się dokładnie zmywać każdego wieczora za pomocą delikatnego płynu lub mleczka do demakijażu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl