Dlaczego CKiR wziął 400 tysięcy kredytu?

Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 14:05, aktualizacja Piątek, 07 kwietnia 2017 o 15:53, autor: 34 3089
Dlaczego CKiR wziął 400 tysięcy kredytu?
Jaką kwotę Centrum Kultury i Rekreacji zabezpieczyło na ubiegłoroczny festiwal Burning Sun? Okazuje się, że dyrektor Piotr Kokorniak nie pamięta, czy było to 200 tysięcy złotych, czy 300 tysięcy złotych. W związku z tym dyrektor nie potrafił też odpowiedzieć na pytanie radnego, dlaczego kredyt po festiwalu został wzięty na kwotę 400 tysięcy złotych.

Wydatki na festiwal Burning Sun, który miał miejsce w ubiegłym roku nadal budzą emocje. I choć wszystko wydaje się mniej więcej po niespełna roku przejrzyste, to jednak wciąż pojawiają się w przestrzeni publicznej niekompletne informacje. Tak było podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie, kiedy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Giezek dopytywał dyrektora CKiR Piotra Kokorniaka o kwotę kredytu.

- Festiwal kosztował 600 tysięcy, trzysta miał pan zabezpieczone w budżecie, trzeba było spłacić brakujące 300 tysięcy. Kredytu wziął pan 400 tysięcy złotych, to na co przeznaczy pan dodatkowe 100 tysięcy z kredytu?

Piotr Kokorniak wyznał, że nie pamięta jaką właściwie kwotę zabezpieczono w budżecie CKiR.

- Nie pamiętam dokładnie, czy to było 300 tysięcy złotych zabezpieczenia naszego, czy 200 tysięcy złotych. Trzeba by to dokładnie sprawdzić.

Paweł Giezek przypomniał, że podczas komisji kultury mówiono o 300 tysiącach, jakie w budżecie CKiR zabezpieczono na ten cel. Dyskusji na ten temat już nie prowadzono, ale radny Giezek zaapelował do dyrektora o rozwagę przy wydawaniu publicznych pieniędzy.

- Mam prośbę, aby następnym razem każdą złotówkę z naszych publicznych pieniędzy 10 razy obrócić w rękach - mówił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie - To są nasze publiczne pieniądze, a ludzie potrzebują prostych chodników.

Dyrektor CKiR w odpowiedzi przyznał, że nie podważa słów wiceprzewodniczącego i zgadza się z nimi, ale warto pamiętać, że jednocześnie nie można zapominać o działaniach kulturalnych.

Całą dyskusję zamieszczamy w materiale filmowym.

(rak)

Komentarze (34)

avatar
~Heniek z wody
04.04.2017 14:22

"każdą złotówkę z naszych publicznych pieniędzy 10 razy obrócić w rękach" - powiedziała osoba, która ciągnęła kasę dzięki zatrudnieniu w Spółce Komunalnej dzięki "dobrej zmianie"...

avatar
~teresa
04.04.2017 14:43

Jakie szydercze wyśmiewanie z Radnego , to jakiś absurd ! tak postępuje Dyrektor CKiR? łatwo przyszło i łatwo poszło a ile jeszcze trzeba było podzielić między sobą to o tym się nie mówi.

avatar
~lili
04.04.2017 15:08

Ten (...) uśmieszek, lekceważenie wszystkich. Jak ktoś śmie Pana DEREKTORA rozliczać. W środku aż go skręcało, że musi się tłumaczyć. A prawda jest taka, że łatwo przyszło, łatwo poszło. On ma jeszcze przyzwyczajenie ze Sławy do wydawania nie swoich pieniędzy.

avatar
~Adaś
04.04.2017 15:25

Ad. "Heniek z wody " - Oczywiście , konsekwencją p. Giezek nie grzeszy , to też było moje pierwsze odczucie. Na wspólnych wieczorach SOS z pomysłami godnymi największej "sztukaterii" i mętnymi planami na obalenie p. Grabki a póżniej na drenowaniu budżetu SK Pan radny był bardzo powściągliwy , nadzwyczaj oszczędny w słowach a teraz najwyrażniej próbuje odegrać się na patalasowe upokorzenie . Przeszło koło nosa stanowisko (pieniądze) prezesowe a zostało się tylko zwykłym "zamiataczem" . To boli , choć dla mnie to i tak za dużo. Po co to kolejny raz wałkować , .... impreza miała przynieść Wielki Medialny Sukces , została żle policzona , pogoda "grzeszników" nie wsparła i wyszła biznesowo "czarna dziura" . Kokorniak nie miał wyjścia , (nie wiedziałem , że ma aż takie uprawnienia), sposobem banalnym , bez polotu udał się do "mur-betonu" i wierzycieli zadowolił . Ja na p. Kokorniaku nie zawieszam klątwy Kennedych , wierzę mu , jest taki "piękny" , kamera go kocha . Adaś

avatar
~Zawiedziony Patalasową
04.04.2017 16:21

Niech się Kokorniak przyzna ile jest kosztów ukrytych w SK. Szacunek wstępnie opiewa na około 100 000 złotych. Roboty instalacyjne, montażu, transportu wywoz śmieci i ścieków i inne pielęgnacyjne. Ciekawe gdzie zostały zaksięgowane pewnie w cenę wody i śmieci.

avatar
~olo
04.04.2017 16:49

Ot następny " dobry organizator " z odzysku . Skąd oni się wzięli ? , przecież takich szukać tylko w korcu maku . A jednak swój swojego znajdzie ! . Teraz stroi głupa że to nie taka suma pieniędzy tylko inna . Czym chciał to on i nie tylko on bo zapewne i burmistrz za nim stoi , zareklamować Wschowę ? . Mnie zawsze uczono że reklama ma przynosić jakieś wymierne korzyści dla tego co reklamuje . A co niby taka reklama przyniosła miastu ? . Totalną głupotę i brak jakiejkolwiek wiedzy ekonomicznej a prócz tego marnotrawstwo pieniędzy podatnika i nie liczenie się z niczym . Może trochę dla przypomnienia ten festiwal miał pokazać mieszkańcom przed referendum że gmina ma pieniądze i dobrze nimi gospodaruje . Niestety czas pokazał znowu obłudę burmistrzów i ich głupotę ekonomiczną co już niestety przyzwyczajono nas do tego skutecznie . Nie łudźmy się do końca ich kadencji nic się lepiej nie poprawi i miejmy nadzieję że też już bardziej się nie pogorszy . A kulturę przy takich " odnowicielach " najlepiej ograniczmy do organizowania " Dnia dziecka i lata w mieście dla dzieci na półkoloniach " . Straty mniejsze i odfajkowane zadania .

avatar
~Norbert Czechowski
04.04.2017 17:26

Wszystkie pieniądze jakimi dysponują urzędnicy pochodzą od podatników. Nie lepiej zatem byłoby zlikwidować instytucję publicznych pieniędzy przeznaczanych na subiektywne zaspokajanie potrzeb rozrywkowych. Każdy by sam decydował, czy woli kupić butelkę whisky, bilet na koncert, czy do teatru. I przy okazji nie musielibyśmy utrzymywać wysokiego poziomu życia dyrektorów CKiR, więc starczyłoby na więcej butelek lub biletów.

avatar
~aga
04.04.2017 17:39

Tak się chciał Pan dyrektor pokazać, że Sława bez niego zginie, a tu kicha. Sława dyrektorze patrzy na pana z politowaniem. Próby odwoływania imprez sławskich przed "odejściem" do Wschowy były żałosne. Ta impreza we Wschowie zorganizowana na siłę też była żałosna. I tyle.

avatar
~-Do
04.04.2017 20:00

Gesty mimika i ten ironiczny uśmiech pokazują jak strasznie przeżywa pan wydanie tych setek tysięcy złotych. Pokazuje również to na jakim poziomie jest kultura w naszym mieście nie zadawaj pytań tylko chwal.

avatar
~Ala
04.04.2017 20:03

Panie Piotrze Pana zachowanie na sesji było fatalne nie przystające piastowaniu funkcji dyrektora ... kultury. Łatwo się bierze nie swoje. Osobiście proponuje napisać zwolnienie z pracy i przeprosić mieszkańców .Ludzie mają we Wschowie już tego serdecznie dosyć . Teraz już wiemy dlaczego Sława podziękowała panu!!!

avatar
~Zawiedziona
04.04.2017 22:09

Od kiedy karnety kupuje się na ostatnią chwilę? Pan sam nie wierzy w to co mówi?Jeżeli ktoś planuje imprezę 3 dniową to bierze urlop kupuje bilety wcześniej bo są tańsze rzadko kto robi to na spontana. A mistrzostwa Europy nie były zbiegiem okoliczności tylko planowane dużo wcześniej. To pan nie wziął pod uwagę tego faktu planując imprezę.

avatar
~Ja
04.04.2017 22:46

Ludzie ,ale jesteście wredni.W końcu,kiedyś się pozjadacie.

avatar
~Evita
21.04.2017 23:50

Wydanie tak dużej sumy na imprezę plenerową to błąd, ale jakoś nikt nie pamięta co zrobił poprzednik pana Kokorniaka, totumfacki burmistrza, który podobno zadłużył CKiR na prawie 1 mln złotych. I siedziałby nadal na tym stanowisku, gdyby pan Grabka wygrał wybory. A teraz podnosi się larum z powodu 400 tys. To dużo, ale kultura kosztuje. Organizatorzy imprez zawsze mają "pod wiatr", bo albo publiczność nie dopisze albo pogoda. Najlepiej nic nie robić albo betonować skwery, jak to robi zakochany w sobie- i to z taką wzajemnością- pan Giezek. Pan radny chce prostych chodników, a mieszkańcy myślących radnych, którzy tupetem nie będą przykrywali swoich błędów i ignorancji.

avatar
~lili
05.04.2017 07:11

do ~Ala: takie zachowanie jest charakterystyczne dla tego pana, niestety. Tam gdzie dał się poznać, już nikt z nim nie chce współpracować. A ludzie są szczęśliwi, bo w pracy nikogo nie szanuje. Ale karma wraca, poczekamy :-) Dla niego takie tłumaczenie się na sesji to potwarz. Na pewno "strasznie" to przeżył, że się musiał przed pospólstwem tłumaczyć. A zwolnienia nie napisze, bo on akurat nie uważa, że zrobił źle. To ludzie są be i się bez powodu czepiają. Taki typ.

avatar
~sława
05.04.2017 07:42

Ładna kasa poszła na tego gniota zrobionego na kaczych dołach, jeszcze długo będziecie się uczyć robić festiwal. Po naukę zapraszam niedługo na LWB do Radzynia

avatar
~figo
05.04.2017 09:36

A ja się zastanawiam dlaczego ten osobnik jeszcze nie jest przesłuchiwany przez prokuratora . Co w końcu robią reprezentanci miasta a mianowicie radni miejscy . Dlaczego jeszcze nie złożono wniosku do prokuratury o ściganie tego " pana " . W końcu jest przepis o nieumyślnym spowodowaniu strat finansowych co też jest karane . W końcu gdyby to sytuacja była odwrotna to sam doktor Czopek zawiadomił by prokuratora generalnego o tej wielkiej aferze finansowej i sprawa byłaby sprawą sztandarową ciągniętą do następnych wyborów , a kto wie czy na tej sprawie burmistrzowie nie wygraliby następnych wyborów . Tak popatrzcie na tą sytuację radni miejscy , bo więcej takich okazji chyba nie będzie . Jak nie winny to prokurator tego osobnika oczyści z zarzutów ,a jak winny to niestety odpokutuje za swoje i nie tylko nie swoje błędy , w końcu są szkody finansowe i straciło miasto czyli my wszyscy . W S.K wyrzucano ludzi za śmieszne uchybienia , a tutaj daje się nagrody i podziękowania za " dobrą robotę " . Czasem zastanawiam się gdzie ja żyję bo to jest i śmiesznie i groteskowo .

avatar
~wszystko wiedzący
05.04.2017 09:45

Panie Kokorniak. Niech się pan przyzna ile SK dołożyła do tego festiwalu? Też masz to w kosztach? Prywatna impreza za publiczne pieniądze.

avatar
~Wschowianin
05.04.2017 10:54

Kokorniak powinien iść do szkoły i nauczyć się podstawy ekonomi. Zachowanie dyrektora było tragiczne.Publiczne pieniądze są traktowane przez Kokorniak jak było.,minęło, stało się. A ten uśmiech bezcenny!!!

avatar
~JA
05.04.2017 11:00

CO ZA BANK POZYCZKE DAL 400 tysięcy kredytu?BOCIAN ,PROVIDENT ,OPTIMA

avatar
~ext7
05.04.2017 11:29

Dziwne to wszystko! Hmm. Jak odniesiesz sukces, to kierowani zazdrością ,zawiścią gratulacji nie złożą, ale jak ci się noga powinie , zamiast podać pomocną dłoń, potraktują z buciora.

avatar
~rewir
05.04.2017 13:50

Bida i jeszcze raz bida! wszyscy młodzi uciekają bo we Wschowie niema przyszłości to kto ma na takie koncerty przychodzić?? Te staruszki co zostały w mieście?? zobaczycie jeszcze w tym roku będzie Tina Turner ale to już za grosze bo bagatela 1500,000 a nasi widząc temperament Dyrektora to kredyt dostanie a maniery to ma takie jak Burmistrzowa ja mam i ja mogę i kto mi zabroni!!! jeszcze trochę a za chwilę będą szukać znowu poparcia przed wyborczego i myślę że znowu zaproszą gdzieś do lasu na leśniczówkę na kiełbaskę i pranie mózgownicy !!!! WSTYD!!!!!!!!!!!!!