Kolejne zwycięstwo WSTK

Poniedziałek, 27 lutego 2017 o 10:19, aktualizacja Środa, 01 marca 2017 o 16:00, autor: 0

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze WSTK Wschowa. Tym razem po bardzo emocjonującym meczu pokonali w Złotoryi miejscowy  UKS RIO TEAM Złotoryja 90 82.

Początek meczu to wyrównana gra z obydwu stron. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie I kwarta kończy się wynikiem 18 do 19 dla WSTK. Druga kwarta  to zdecydowana przewaga drużyny gospodarzy, którzy w tym fragmencie gry bardzo dobrze spisywali się w ataku. Błędy w obronie i słaba skuteczność w ataku WSTK spowodowała że na przerwę drużyny z parkietu schodzą przy prowadzeniu gospodzarzy  35 28.

Ale prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej połowie meczu. Zmiana systemu obrony i lepsza skuteczność WSTK w III kwarcie powoduje , że WSTK odrabia powoli straty. III kwarta kończy się wynikiem  20 23 dla WSTK. W IV kwarcie WSTK kontynuuje odrabianie strat. Końcówka spotkania jest bardzo zacięta. Na tablicy wyników na 2 minuty przed końcem IV kwarty na tablicy wyników widnieje wynik 70 70.

Na minutę przed końcem drużyna gospodarzy celnie trafia za trzy punkty i obejmuje prowadzenie. Chwilę później tym samym odpowiada WSTK i w regulaminowym czasie gry jest remis 73 73. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna jest dogrywka. W niej nastąpił koncert gry WSTK. Agresywna obrona i skuteczność w ataku spowodowała ze WSTK odskoczyła na kilkupunktowe prowadzenie, którego już nie oddali do końca. Dogrywka kończy się rezultatem 17 do 9, a całe spotkanie 90 do 82 dla WSTK.

UKS RIO TEAM ZŁOTORYJA – WSTK WSCHOWA 82:90 ( 18:19 17:9 20:23 18:22 9:17)

Punkty dla WSTK zdobywali: Jędrzej Kowalski 20, Jakub Chałupka 18, Bartosz Kin 16, Adam Skonieczny 9, Jacek Krówczyński i Marcin Sacha po 8, Przemysław Matuszewski 7, Szymon Gorynia  4.

Było to 3 w ostatnich 4 spotkaniach zwycięstwo WSTK. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie ekipa  z Oleśnicy. Mecz w najbliższa sobotę tj. 04.03 w hali Gimnazjum nr 2 o godz. 17 . Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

(tekst: J. Chałupka)