Kwadrans z Książką: Szczepan Twardoch, Król

Czwartek, 20 kwietnia 2017 o 16:11, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 09:22, autor: 5 675
Kwadrans z Książką: Szczepan Twardoch, Król
Wracamy z programem ,,Kwadrans z książką", zaczynając od rozmowy na temat głośnej książki Szczepana Twardocha ,,Król", wydanej w 2016 roku. Ponadto Małgorzata Wojnarowska poleca tym razem aż trzy pozycje: Aleksandry Zielińskiej ,,Bura i szał", Magdaleny Parys ,,Biała Rika" oraz Philippa Meyera ,,Syn". Rafał Klan proponuje natomiast dramat Stanisława Wyspiańskiego ,,Klątwa".

Komentarze (5)

avatar
~ext7
21.04.2017 14:25

Witam moją ulubioną ekipę miłośników „mrocznych klimatów”. Cieszę się ,że po tej dość długiej przerwie, „KWADRANS” znowu zagościł na Z.W. Oj, oj ..Szanowni Państwo proponowane pozycje raczej do” poduszki” nieszczególnie się nadają, zwłaszcza dla „staruszka” u którego wzrost „ciśnienia” skutkuje bezsennością. Ale nic to, przecież jest sobotnie, niedzielne popołudnie ,to dobry jest czas na tego typu lekturę. Nooo...może troszkę przesadzam, bowiem Łukaszową „INNĄ DUSZĘ” czytałem do poduszki, bez wspomnianych wyżej konsekwencji. Hmmm..O ile propozycje Pani Małgosi nie zaskakują ,to już proponowana przez Pana Rafała „Klątwa” tak.(O „Klątwę” otarłem się w szkole średniej ,ot tak przy okazji „Wesela”, padła z ust Pani POLONISTKI taka luźna sugestia, że warto przeczytać). Chyba nie muszę pisać ,że po przeczytaniu miałem ochotę „spalić na stosie” autora.(Dziś już nie) Ale cóż ,mając naście lat człowiek mało wie i dlatego trochę „durny” jest. Prawdopodobnie propozycja Pana Rafała skorelowana jest z tym teatralnym przedstawieniem (na motywach Klątwy Wyspiańskiego) w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Hmm...I tu rodzi się pytanie.. Czy perwersyjne, obsceniczne epatowanie, środkiem artystycznego wyrazu jest??? A może tylko zabiegiem mającym na celu doraźne korzyści polityczne, finansowe etc. Czy cywilizowani ludzie już nie potrafią ze sobą rozmawiać bez pokrzykiwania i wzajemnego obrażania ??? Teatr, to ŚWIĄTYNIA SZTUKI, ale to warszawskie przedstawienie niewiele z nią wspólnego miało. Ot po prostu otarło się o kloakę.

avatar
~glkm
23.04.2017 13:35

Twardoch ulubieniec G.Wybiórczej Twardoch ulubieniec kobiet walczących zwłaszcza w klatkach. Fuj . Twardoch ze swoim problemem eeem "penissowym " W dalszym ciągu biblioteka promuje obrzydliwości, którymi jesteśmy oblepieni na każdym kroku. Ujmę to bardziej dokładnie. Jesteście przewidywalni, a to zionie nuuudą . Przykro mi . Może jednak postaracie się o coś wyjątkowego. A tu fraszkę Kochanowskiego dedykuje Panu Rafałowi Fraszki to wszytko, cokolwiek myślimy, Fraszki to wszytko, cokolwiek czynimy; Nie masz na świecie żadnej pewnej rzeczy, Prózno tu człowiek ma co mieć na pieczy. Zacność, uroda, moc, pieniądże, sława, Wszytko to minie jako polna trawa; Naśmiawszy się nam i naszym porządkom, Wemkną nas w mieszek, jako czynią łątkom.

avatar
~?
23.04.2017 16:25

Zawsze można nie oglądać. Przecież w opisie wyraźnie zaznaczono jaka książka jest omawiana. Tak przy okazji Twardoch to świetny pisarz i tyle.

avatar
~ext7
23.04.2017 16:42

Hmmm.. Dziwne jest ,to co napisałeś, ponieważ coby nie mówić o G.W ,to w sprawach literatury mają „nosa”. Przecież Stasiukowe „Jadąc do Babadg” zaliczyło „NIKKE”. .To niby nic ,ale po przeczytaniu ,odstawiłem ją na moja półkę(nie wszystkie książki tam odkładam-tylko te do których mam ochotę powrócić) Przyznaje się bez bicia, że Twardocha nie czytałem .Ot po prostu, czeka ON w kolejce(a do przeczytania wiele przede mną) i dlatego na temat Twardochowej twórczości zamilknąć muszę. A tak swoja drogą, to czy warto utożsamiać niepokornego autora ze sponsorem??. Przecież to zwykle ten co drobne ma(taki tam troglodyta) , próbuje się "podwiesić” pod utalentowanego człowieka KULTURY. To gołym okiem widać ,ile tych HIEN , szwęda się przy „biedaku” co TWÓRCĄ jest....

avatar
~glkm
25.04.2017 09:33

Biorąc pod uwagę odkrycia GW,nagrody Nikke i tu dodam jeszcze aplauz TVN to mamy kulturę pełnometrażową :/ "Jadąc do Babadg" nie czytałem ale właśnie czytam recenzję i intryguje . A więc zabieram się za czytanie, zwłaszcza,że otrzymała nieszczęsną Nikke i chcę też wiedzieć czemu akurat ten "nos" ją uznał za godną. Nie wierzę,że miał przez moment zapalenie zatok . :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaJarmark w Sławie - dzień drugi
30.04.20170 276
Dziś drugi dzień Jarmarku Produktu Lokalnego w Sławie. Od 10.00 do 18.00 wszyscy mieszkańcy Sławy oraz goście przybyli spędzić w tym pięknym miejscu niedzielę mogą skorzystać z oferty niem...
nazwa
Bez was byłoby ciężej
28.04.20172 567

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl