Kwiecień plecień w wykonaniu drużyn piłkarskich

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 o 12:09, aktualizacja Środa, 12 kwietnia 2017 o 12:32, autor: 0

Piłkarze z terenu naszego powiatu dostosowali się całkowicie do aktualnie trwającego miesiąca. Niczym przysłowiowy kwiecień plecień, słabsze kolejki przeplatają tymi bardziej udanymi. Tym razem kolejkę na pewno należy zaliczyć na plus.

W IV lidze Dąb Sława Balcerzak i Spółka podejmował na swoim boisku Santos Świebodzin, który przed tą kolejką uzbierał tyle samo punktów. Po sobotnim spotkaniu o trzy więcej ma już drużyna ze Sławy, która pokonała gości 3:1. Wszystkie bramki w tym meczu padały po przerwie, a do zwycięstwa gospodarzy poprowadził Kamil Kruszyński, autor klasycznego hat-tricka. Warto zauważyć, że po raz kolejny Kamil popisał się doskonale wykonanym rzutem wolnym. Za tydzień zawodnicy Dębu udadzą się na mecz do Rzepina, gdzie zmierzą się z wiceliderem IV ligi.

Punkt na wyjeździe udało się zdobyć Koronie Wschowa. Remis 1:1 z Piastem Iłowa to drugi z rzędu taki wynik uzyskany przez wschowian. Aktualnie Korona znajduje się na 10 miejscu w tabeli i jeżeli do końca rundy będzie tak regularnie punktować to ze spokojem może szykować się do kolejnego sezonu w klasie okręgowej. W kolejnej kolejce Korona zagra trzeci mecz z rzędu na wyjeździe, tym razem w Nietkowie zagra z Odrą.

Punktowały również wszystkie drużyny z A-klasy. Z trzech oczek za zwycięstwa cieszyć się mogli w Przybyszowie, gdzie Dąb II 2:0 pokonał Chynowiankę Zielona Góra oraz w Siedlnicy. Avia po zaciętym spotkaniu wygrała 4:3 z Czarnymi Rudno. Remisem natomiast zakończyło się spotkanie w Szlichtyngowej, Orzeł zagrał „na zero” z tyłu, ale też i nie strzelił Ikarowi Zawadzie żadnej bramki. Ze względu na przerwę świąteczną gracze A-klasy na ligowe boiska powrócą 22 kwietnia. Wszystkie drużyny zagrają na wyjeździe: Avia Siedlnica zmierzy się ze Spartą Łęczyca, Dąb II Przybyszów z Czarnymi Rudno, a MKS Orzeł Szlichtyngowa z Chynowianką Zielona Góra.

Zespoły grające w B-klasie niestety weekendu nie uznają za szczęśliwy. Przegrały Pogoń Wschowa oraz Topola Łupice, remisem swoje spotkanie zakończyła Sparta Sława. Również w tej klasie za tydzień czeka nas przerwa, a zawodnicy zagrają dopiero 23 kwietnia. Topola Łupica podejmie na wyjeździe LSZ Cuprum Czciradz, natomiast na swoim boisku Pogoń Wschowa zmierzy się z Polonią Kiełcz, a Sparta Sława z Amatorem II Bobrowniki.