Młodzież z Zana rozdaje żonkile

Środa, 19 kwietnia 2017 o 10:46, aktualizacja Piątek, 21 kwietnia 2017 o 16:05, autor: 21 1961
Młodzież z Zana rozdaje żonkile
Dzisiaj na ulicach Wschowy można spotkać licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana, którzy rozdają mieszkańcom miasta papierowe, żółte żonkile. Akcja ma na celu upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

To nie pierwszy raz, kiedy młodzież licealna z Zana włącza się do akcji rozdawania żonkili. Wybór akurat tego kwiatu jest nieprzypadkowy. Każdego roku, 19 kwietnia żółte, żonkile w miejscach upamiętniających Powstanie w Getcie Warszawskim składał Marek Edelman, ostatni dowódca powstania, kawaler Orderu Orła Białego. Organizatorem akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w tym roku przypada piąta edycja.

(red.) 

Komentarze (21)

avatar
~Jan Kotwick
19.04.2017 12:28

O stosunkach polsko-żydowskich możemy wyczerpujący dowiedzieć się czytając na blogu prof. Jerzego Roberta Nowaka opracowanie zatytułowane "Odkłamać historię stosunków polsko - żydowskich" część I. Szykujcie się na wizytę Profesora w maju we Wschowie!

avatar
~Widz
19.04.2017 12:34

Wielki pokłon dla uczniów i nauczyciela !

avatar
~@,widz
19.04.2017 13:37

nie było widać takiego zaangażowania w uczczeniu dnia mordu naszych bohaterów w Katyniu?

avatar
~Jan
20.04.2017 10:19

Nie było bo nasza " elyta " pisowska świętowała Smoleńsk .

avatar
~Zainteresowany
19.04.2017 18:10

Bardzo ciekawa inicjatywa. W taki sposób więcej się zapamięta. Brawo dla nauczyciela i uczniów.

avatar
~Wschowianka
19.04.2017 19:07

Brawo i wielki szacunek dla uczniów Zana.A pana Kotwickiego informujemy ,że nie chcemy w Wschowie takiego ksenofoba i antysemity jakim jet pseudo profesor Nowak .Mam nadzieje ,że oprócz pana nikt inny z mądrych mieszkańców Wschowy nie zjawi się na tym spotkaniu .

avatar
~cwp
19.04.2017 22:34

Ja się zjawię na tym spotkaniu. Czołem Wielkiej Polsce!

avatar
~Do Wschowianki
19.04.2017 23:17

Z jednym się nie zgadzam, a z wypowiedzi ktoś mógłby tak to zrozumieć. Pan Kotwicki nie jest mądrym człowiekiem. Jest zgorzkniałym, nietolerancyjnych prawicowym ksenofobem, który idealnie oddaje charakter władzy w naszym kraju.

avatar
~ciekawy
20.04.2017 10:51

Jerzy Robert Nowak -ksenofob - hahah - dobre . Szanowna Wschowianka tak w ogóle to wie gdzie żyje? Tak sobie pytam z ciekawości ,co też natchnęło tak ekstraordynaryjnym wnioskiem ?

avatar
~ktoś
19.04.2017 19:44

Brawo dla Piotra Sobańskiego i licealistów. To szansa na pokolenie tolerancyjnych, otwartych Polaków. Dosyć antysemityzmu i źle pojmowanego patriotyzmu w naszym kraju.

avatar
~Piotr Sobański
20.04.2017 09:07

Bardzo dziękuję za pochwały, ale jeśli chodzi o mnie to trochę niezasłużone. Od ubiegłego roku główną inicjatorką i organizatorką akcji "Żonkile" w naszej szkole jest Małgorzata Sobańska, której dzielnie pomaga prawie cała klasa II A. Szczególnie należy wyróżnić zaangażowanie i pracę Patrycji Ławrynowicz, Marcina Śladewskiego, Wiktorii Tatarowicz, Zuzi Golinowskiej i wielu innych, których przepraszam, że nie wymieniam z imienia i nazwiska. A ja staram się tylko pomóc w ramach możliwości.

avatar
~...
19.04.2017 22:32

Piękna inicjatywa Pana Nauczyciela i Uczniów. Chociaż tyle możemy zrobić. Po prostu... pamiętać.

avatar
~Jan Kotwick
20.04.2017 07:32

Z powyższych wpisów wyciągam wniosek że wizyta prof. J.R.Nowaka we Wschowie jest bardzo potrzebna. Liczę na dużą frekwencję. Zgłaszajcie się, będę wiedział jak dużą salę załatwić taką byśmy się mogli wszyscy pomieścić. I żeby nikt nie próbował uciekać z miasta na czas pobytu Profesora!

avatar
~Ciekawski
20.04.2017 10:32

Wniosek sam się wyciągnie po spotkaniu . Sam się spalisz ze wstydu jak ludzie ciebie olewają i te całe twoje spotkania z takimi oszołomami . Ludzie w końcu zaczęli samodzielnie myśleć i wyciągać z tego myślenia wnioski . Ile lat można ludzi tak ogłupiać i zmieniać historię , ile jeszcze jadu wyleje ten czy tamten " profesor " żeby czuć się dobrze w tym bajorze bzdur i pomówień .

avatar
~rekin
20.04.2017 20:14

Przyjdę .

avatar
~ext7
20.04.2017 12:27

Ad „Jan Kotwicki” Panie Janku! Z całym szacunkiem ,ale proponowany przez pana „autorytet” dziwny dla mnie jest. Bo czyż człowiek ,co to za komuny robił za T.W (w I.P.N odkopano kwity) może być autorytetem??? Na spotkanie nie zamierzam iść ,ale jak wpadnie mi ręce jakaś publikacja pana Nowaka , to chętnie przeczytam..

avatar
~Kotwicki
20.04.2017 12:50

Śmiało, śmiało kochani! Każdy głos się liczy. Każda opinia na wagę złota! Ciekawe czy termomodernizacja, z tak wielką nadzieją oczekiwana, będzie w stanie coś zmienić na lepsze!?

avatar
~cwp
20.04.2017 14:14

Typowa zagrywka lewicy. Jak ktoś krytykuje i się to zgadza to nazywa się go antysemitą itp. Idealnie wpisuje się to w słowa Józefa Stalina: " Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej."

avatar
~Norbert Czechowski
20.04.2017 20:13

Państwo Sobańscy po raz kolejny wyszli z pozytywną inicjatywą i po raz kolejny ta inicjatywa jest atakowana przez specyficzne środowisko. Odłóżmy na chwilę na bok Żydów i politykę. Ludzi powinno oceniać się po owocach. Tak mówił pewien Żyd z Nazaretu. Spójrzmy na owoce pracy nauczycielskiej tylko p. Sobańskiego i tylko z ostatnich kilku lat. To wielu licealistów, którzy jeszcze w liceum zapraszani są do podjęcia nauki choćby przez Uniwersytet Jagielloński i wielu studentów będących wśród najlepszych na polskich uczelniach. To również moja skromna osoba xd Czy potrzeba lepszego argumentu, że należy inicjatywy państwa Sobańskich wspierać, bo przynoszą owoc wspaniały, a nie torpedować? p.s. Studiuję prawo xd

avatar
~Student historii
21.04.2017 18:12

Pan Piotr od lat wykonuje świetną pracę, której efekty widać. Jego uczniowie odnoszą sukcesy w wielu konkursach, dostają się na dobre uczelnie. Pan Sobański ma świetną zdolność wychwytywania talentów i pokazywania im ścieżki zainteresowań historycznych. Panie Piotrze, życzę dużo zdrowia i dalszych sukcesów. Proszę nie przejmować się złośliwością innych- na historii zna się Pan przecież jak mało kto!

avatar
~Studentka :)
21.04.2017 20:48