Od dziś rusza nabór do nowej podstawówki

Środa, 19 kwietnia 2017 o 11:09, aktualizacja Piątek, 21 kwietnia 2017 o 16:05, autor: 44 3645
Od dziś rusza nabór do nowej podstawówki
Od dzisiaj, 19 kwietnia, rodzice mają możliwość złożyć wniosek o przyjęcie ich dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3, utworzonej po przekształceniu Gimnazjum nr 2. Wnioski przyjmowane będą do 9 maja.

Nowa szkoła podstawowa powstała decyzją Rady Miejskiej we Wschowie z dnia 23 lutego tego roku. W związku z reformą oświaty wprowadzoną przez rząd i wygaszeniem gimnazjum, radni zadecydowali o przekształceniu obecnego Gimnazjum nr 2 w Szkołę Podstawową nr 3. W granicach obwodu nowej szkoły znajdują się mieszkańcy ulic: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Czereśniowa, Jabłoniowa, Jagiellońska, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jeżynowa, Jodłowa, Konopnickiej, Kraszewskiego, Klonowa, Królowej Jadwigi, Leszczynowa, Leśna, Mała, Magnoliowa, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nowe Ogrody, Obr. Warszawy (od miejscowości Przyczyna Górna do ulicy Ogrodowej), Orzechowa, Osiedle, Os. Jagiellonów, Paderewskiego, Prusa, Pusta, Reymonta, Sadowa, Sienkiewicza,  Słowackiego, Starowiejska, Sosnowa, Świerkowa, Tylna, Wesoła, Węgierska, Wierzbowa, Wiśniowa, Zacisze, Zygmunta Starego we Wschowie oraz mieszkańcy Przyczyny Górnej, Nowej Wsi i Buczyny. Dyrekcja i pracownicy Gimnazjum nr 2 zapraszają wszystkich rodziców zainteresowanych naborem na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w szkole, 20 kwietnia o godzinie 18.00.

(red.)

Komentarze (44)

avatar
~Rodzic
19.04.2017 21:38

No to się pewien pan dyrektor wkurzy że mu konkurencja wyrosła. A taki miał ambitny plan panowania w dziedzinie oświaty we Wschowie. Oczywiście z błogosławieństwem doktora :-)

avatar
~Ania
21.04.2017 19:52

no i nie zapominajmy o p burmistrz, dobrze że rodzice wiedzą czego chcą, można dyrygować podwładnymi, ale nie społeczeństwem

avatar
~?
20.04.2017 21:14

A czy nabór jest wyłącznie do klasy pierwszej czy do innych też?

avatar
~Eliza
20.04.2017 21:30

A siódmej klasy nie będzie w nowej szkole?

avatar
~Mama
21.04.2017 09:10

Nabór jest tylko do pierwszej klasy.

avatar
~na 100 procent można zapisywać dzieci do klas pierwszych. czwartych i siódmych.
21.04.2017 09:58

Świetna, nowoczesna infrastruktura, wspaniała kadra. Składanie deklaracji do 9 maja. Przekonajcie się sami. Polecam.

avatar
~Mama
21.04.2017 11:40

Proszę nie wprowadzać rodziców w błąd. Nabór jest tylko do pierwszej klasy.

avatar
~Gu
21.04.2017 11:51

Nabór jest do klas pierwszych oraz czwartych i siódmych. Dla nowej postawy programowej. Byłam osobiście na wczorajszym spotkaniu. Kadra wykwalifikowana, szkoła czysta i zadbana.

avatar
~Świadomy
21.04.2017 11:52

Myślę, że każdy zainteresowany rodzic wejdzie na stronę urzędu i przeczyta zarządzenie dotyczące naboru. Wyraźnie jest napisane, że dotyczy klas pierwszych. Nieładnie tak manipulować rodzicami podając im nieprawdziwe informacje. Szkoda tylko dzieciaczków, którym naobiecywano coś nierealnego.

avatar
~gu
21.04.2017 11:56

Jeśli będzie zainteresowanie ze strony rodziców i młodzieży to jest szansa na utworzenie klas 4 i 7. Kto był obecny na wczorajszym spotkaniu otrzymał taką informację.

avatar
~do mama
21.04.2017 11:57

Pani burmistrz nie chce, aby powstały inne klasy, bo 1. Nie interesuje ją czego chcą rodzice. 2. Chce oszczędzać. 3. Chce, aby szkoły wiejskie się podusiły i wtedy rodzice za rok zrezygnują i będą wysyłać dzieci do Wschowy, a ona utworzy filie - pomimo, że Ministerstwo mówi NIE. RODZICE DECYDUJĄ GDZIE MA CHODZIĆ JEGO DZIECKO DO SZKOŁY, RODZICE SĄ WYBORCAMI, RODZICE MOGĄ NAPISAĆ PISMO DO KURATORIUM I WOJEWODY ZE SKARGĄ NA DZIAŁALNOŚĆ PANI BURMISTRZ. Prawda jest taka: MINISTERSTWO TWIERDZI, ŻE W NOWEJ SZKOLE MOGŁYBY POWSTAĆ WSZYSTKIE KLASY (1-7), ale pani burmistrz mówi "nie-bo nie" i proszę PANI MAMĘ, aby nie wprowadzała innych w błąd, bo tak jej mocodawcy z urzędu lub z sp nakazali.

avatar
~Mama
21.04.2017 12:08

Jestem mamą dziecka z szóstej klasy i wypowiadam się jako rodzic . Nie lubię kiedy ktoś manipuluje mną i moją rodziną. Powodzenia w dążeniu do celu. Ja szanuję swoje dzieci i nie będę obiecywała im gruszek na wierzbie.

avatar
~Filip do mamy.
21.04.2017 12:57

Wierzę głęboko, że każdy rodzic szanuje swoje dzieci ale mniemam, że pani brak poszanowania dla innych dzieci i ich rodziców, jeśli zarzuca im pani manipulacje. Rodzice wypowiadają się tutaj bo byli na spotkaniu informacyjnym i mają informacje z pierwszej ręki. Jeżeli pani ma dziecko w innej szkole, nikt tego pani nie broni ale proszę nie wypisywać "kłamstewek" na temat szkoły która nie dotyczy i nie jest w zainteresowaniu pani i pani dziecka. Proszę zająć się sprawami własnej szkoły.

avatar
~Mama
21.04.2017 13:55

Nikogo nie miałam zamiaru obrazić. Napisałam tylko jaka jest prawda. Widzę jednak , że szkoda szczepić sobie język na dyskusje z niektórymi osobami.

avatar
~cała wschowa
21.04.2017 17:57

Patalas Danuta nie chce, aby był nabór do innych klas jak tylko 1, ale prawo - kuratorka oświaty i wojewoda twierdzą, że nabór jest do innych klas całkowicie legalny a jak p. Patalas nie pozwoli to oni się tym zajmą już wojewoda rozmawiał z p. Patalas a jak wiadomo p.Danuta nie przyzna się że można zapisywać dzieci do poszczególnych klas, bo boi się że w szkole nr 2 nie będzie dzieci. Coś kręci ta władza i innymi ludźmi się wyręcza do siania paniki, że nie wolno zapisywać do innych klas to informacja na stronie urzędu, ale znając życie to za jakiś czas p. Patalas powie, że można było zapisywać dzieci, że ona jest za tym rozwiązaniem, że pracownik urzędu źle coś napisał, że to wina rodziców, bo siali plotki i tak dalej.

avatar
~Z zewnątrz
21.04.2017 18:40

A jednak pani obraża i rzeczywiście to pani manipuluje,przekręcając fakty,nie rozumiem tej nagonki,dlaczego nie moze być jak w normalnym cywilizowanym kraju,że wszystkie szkoły mają równe prawa,a nie forsuje się dobro tylko jednego ...,rodzice mają prawo zapoznać się z ofertą wszystkich szkół i sami podjąć decyzję a nękanie ich nie jest na miejscu. Oferta S P 3 była konkretna,rzeczowa i zgodna z prawem,więc nie rozumiem po co zarzucać manipulację pracownikom tej placówki chyba,że ma się ukryty cel

avatar
~rodzic
21.04.2017 19:18

Mam dziecko w SP 2 i wstyd mi było na wczorajszym spotkaniu za panią z Rady Rodziców SP 2, która nieudolnie próbowała nagrywać spotkanie informacyjne w budynku gimnazjum. Żenada i prymitywizm! Kto nas reprezentuje w Radzie Rodziców.

avatar
~Teodor
21.04.2017 20:00

Bo to przypomina wojnę polityczną, kto z kim i przeciwko czemu........ A ponadto komu i czemu........, dodać do tego o kim i o czym...... a na końcu wyjdzie że to tylko przypadek, tak to jest z naszą władzą

avatar
~wschowianka
21.04.2017 21:13

Taaaaaak, taki nieudolny szpieg z krainy deszczowców!

avatar
~mama
21.04.2017 21:28

Pani (,,,) zachowała się naprawdę mało kulturalnie. Nie wiem, czy ona tak z własnej woli nagrywała to spotkanie, czy dyrektor Ratajczak ją przysłał na przeszpiegi? Gratuluję SP2 "wspaniałego" przedstawiciela!

avatar
~inny rodzic
21.04.2017 19:55

Rzeczywiście tak było. Niektórzy to żadnego poczucia wstydu nie mają ( o pani z (...) SP 2). Ciekawe kto ją wysłał ...

avatar
~Obecna na spotkaniu
23.04.2017 08:23

Pani mogła wyciszyć telefon. Co głośno powiedziała jeśli nagrywała to co sie stało nieraz mowi sie duzo a zwlaszczs obiecuje cuda a tak ma potwierdzenie jeśli dotrzymuje się słowa to nagrywania nauczyciele nie powinni się bać a zachowanie niektórych nauczycieli żenujące i nie wszystko co mówione jest prawdą

avatar
~ja
23.04.2017 14:41

Nie, pani nie wyciszała telefonu. Pani próbowała nieudolnie nagrywać!

avatar
~rodzic
23.04.2017 15:49

na stronie urzędu jest opublikowane, że nabór jest do klas 1 tak jak napisała mama powyżej. Podaję link http://www.wschowa.pl/gmina/artykul/nabor-do-nowej-szkoly

avatar
~Wschowianin
24.04.2017 13:06

Pani burmistrz nie jest rodzicem i nie moze decydowac za rodzicow gdzie i do jakiej szkoly maja poslac swoje dzieci. My rodzice rodzimy wychowujemy i dcydujemy o swoich pociechach- wszystko jest zgodne z prawem wiec niech nikt nas nie probuje zastraszyc ani ustawiac!!! Rodzice nie sa ciemna masa znamy swoje prawa i mozemy decydowac o swoich dzieciach. Szkola Podst nr 3 -to piekna nowoczesna szkola proponuje przyjsc ogladnac porozmawiac z nauczycielami i podjac wtedy decyzje!!!

avatar
~zainteresowany rodzic
24.04.2017 15:35

Informacja, która pojawiła się na stronie szkoły wraz z wnioskami do pobrania: "Do 9 maja 2017 r. trwają zapisy uczniów do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie. Zainteresowani rodzice mogą pobrać wnioski/zgłoszenia w sekretariacie szkoły (ul. Zacisze 1) lub poniżej. - zgłoszenie do kl. 1 (z obwodu szkoły) - wniosek do klasy 1 (spoza obwodu szkoły) - oświadczenie rodzica do kl. 1 (spoza obwodu szkoły) - wniosek klasa 4 i 7" link http://www.gim2.pro-e.pl/

avatar
~?
25.04.2017 10:17

Wnioski są tylko do pierwszej klasy...

avatar
~zainteresowany rodzic
25.04.2017 13:15

Wczoraj były też pozostałe ... Myślę, że osoby zainteresowane otrzymają druki w sekretariacie szkoły ...

avatar
~do ?
25.04.2017 14:06

Zapewne pani burmistrz kolejny ran zabrania - nie - bo nie. Wnioski są w sekretariacie szkoły, bo dzisiaj byłem.

avatar
~Rodzic
25.04.2017 18:14

Tez bylam po wniosek- nie bojcie sie rodzice mamy swoje prawa i mozemy wybrac szkole dla dziecka- co to za burmistrz ktory dziala na szkode swoich mieszkancow- ale juz niedlugo!!!

avatar
~Ojciec
25.04.2017 22:00

Dzisiaj byłem na wywiadówce w sp2...Rysiu kazał odczytać na każdej z nich komunikat Danki... Rodzice nie chcą polityki lokalnej na Wywiadówce (propagandy)... chcą by dzieci i nauczyciele byli uśmiechnięci...tego w sp2 nie widać...czytać komunikat musiał każdy belfer...tego sobie Rysiu nie odrobisz znajomościami...oj nie... Dzieciaki świadomych Rodziców pouciekają, nie tylko ze względu na dwuzmianowość w szkole, ale i miny podwładnych-nauczycieli...przykre...

avatar
~zainteresowany rodzic
26.04.2017 15:22

Mało tego, dzisiaj dzieciom wręczono kserokopię tego komunikatu ... Ciekawe z jakich środków finansowano ksero ... Nie ma sensu się denerwować, trzeba składać wnioski i walczyć o utworzenie klas IV i VII w SP nr 3 (chociaż tych)...

avatar
~rodzic ucznia z klasy 3a SP
26.04.2017 08:21

Szanowna Pani Burmistrz, jestem rodzicem ucznia z klasy 3 SP2 i chce przenieść moje dziecko do nowej szkoły, ponieważ młodsze pójdzie tam do pierwszej klasy. Proszę podać JEDEN jedyny sensowny powód/ argument, dlaczego sprzeciwia się pani utworzeniu klas 4. i 7. Cytuje pani przepisy, ale nie podaje pani konkretnych argumentów. Proszę nam powiedzieć, dlaczego, czy jest spowodowany pani brak zgody?

avatar
~do rodzica
26.04.2017 14:40

Ja Pani/Panu odpowiem - pani burmistrz powiedziała, że ona ma taką, a nie inną wizje oświaty i nie interesuje ją zdanie rodziców. Pragnie, aby opozycja i rodzice dzieci ze wsi poszli "po rozum do głowy" i poparli Jej pomysł oświaty - na wsiach filie (1-3 zostają)! Pani Burmistrz nie odrobiła jednak pracy domowej i nie doczytała Prawa oświatowego, z którego wynika - mała szkoła blisko domu i nie ma możliwości utworzenia fili. Albo jest też inny powód, chce zastąpić prezesa PiSu i utworzyć nowe prawo oświatowe.

avatar
~zainteresowany rodzic
26.04.2017 15:24

Chyba nie aspekt ekonomiczny, jeżeli tak, to do mnie on nie przemawia, nie po Burning Sun ...