Radny Kuchcicki przeprasza Krzysztofa Grabkę za treść artykułu

Piątek, 31 marca 2017 o 14:36, aktualizacja Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 15:37, autor: 21 2019
Radny Kuchcicki przeprasza Krzysztofa Grabkę za treść artykułu
Przemysław Kuchcicki, radny oraz autor tekstów publikowanych w gazecie Stowarzyszenia Odnowy Samorządu przeprosił za treść jednego ze swoich ostatnich artykułów. Przeprosiny złożył na ręce radnego Krzysztofa Grabki. Radny Grabka przyjął tłumaczenie Kuchcickiego, ale zarazem podkreślił, że autorzy artykułów publikowanych w gazecie SOS powinni przemyśleć swoją działalność medialną, ponieważ niczego dobrego nie wnoszą do debaty publicznej poza jątrzeniem.

Tuż na początku sesji Rady Miejskiej we Wschowie głos zabrał Przemysław Kuchcicki, radny i przewodniczący komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Spraw Socjalnych.

- W ostatnim czasie, w relacjach między kolegami i koleżankami radnymi, ale też i w samorządzie dochodzi do częstych, niepotrzebnych i ostrych sporów na różne tematy - mówił radny - myślę, że ta forma debaty publicznej, jaka panuje obecnie w kraju niepotrzebnie udziela się nam wszystkim. To z kolei może sprawić, że chodząc ulicami miasta nie będziemy mogli sobie spojrzeć w oczy.

Radny tym samym dał do zrozumienia, że chciałby, aby relacje w samorządzie uległy zmianie.

- W związku z tym, że ostatnio pojawiły się materiały prasowe, które spotkały się z różnym wydźwiękiem i mogły stać się obraźliwe dla niektórych z państwa (artykuły autorstwa radnego Przemysława Kuchcickiego publikowane w gazecie wydawanej przez Stowarzyszenie Odnowy Samorządu - przyp. red.) - mówił Przemysław Kuchcicki, kierując słowa do radnych - stały się takie i dotknęły pana Krzysztofa Grabkę. Chciałbym w tym miejscu przeprosić zarówno pana Krzysztofa, jak i osoby, które zostały tym urażone lub poczuły dyskomfort.  

Radny Krzysztof Grabka przyjął przeprosiny, ale jednocześnie zwrócił uwagę, że warto, aby autorzy artykułów, które są zamieszczane w gazecie wydawanej przez stowarzyszenie, przemyśleli swoją aktywność medialną.

- Jest to gazeta wydawana przez Stowarzyszenie Odnowy Samorządu - mówił Krzysztof Grabka - w tym piśmie publikuje również wiceburmistrz Wschowy, pan Miłosz Czopek. Myślę, że dobrze by było, aby wszystko osoby, związane z tą gazetą zrobiły rachunek sumienie i uderzyły się w swoją pierś, i dwa razy zastanowiły się, i pomyślały zanim oddadzą do druku teksty, które są nikomu niepotrzebne, które jątrzą i wprowadzają naprawdę niedobrą atmosferę w naszym samorządzie.

Radny Grabka dodał również, że chętnie przyjmie, jak i pewnie inni radni, krytykę, ale dobrze by było, żeby ta krytyka była na odpowiednim poziomie.

(rak)

Komentarze (21)

avatar
~panie radny
31.03.2017 14:50

Pan Kuchcicki od kultury fizycznej .... ale numer !!! A weź Pan skocz przez "kozioła" :)

avatar
~Ubawiona
31.03.2017 15:03

No zwariować z nim można, szaleństwa Pana Przemka

avatar
~ty
31.03.2017 15:08

On od kultury fizycznej? to niech zajmie się boiskiem we Wschowie bocznym a przede wssytkim głównym. Jeszcze 3 lata temu boisko było piaskowane podlewane, po prostu igła, jak na 1 ligowych boiskach, a teraz zaczynają się robić same kępy, zobaczym za rok albo dwa jak to bedzie wygladac, bo juz nie bedzie sie biegac po trawie tylko po piachu i traiwe. Masakra. Nie wiem od czego są Ci ludzie na stadionie teraz. Chyba od siedzenia. Pisze zakaz trenowania na głównej płycie boiska a wszsyscy latają po tej płycie , jacyś ludzie przypadkowi, kopią tam piłkę nawet nie chce się wstać i ich przegonić. Jak tak dbamy o nasze dobra to szkoda gadac, niedlugo nic nie bedzie

avatar
~do 1
31.03.2017 15:16

Obecnie może tylko "wywinąć orła" np. na krzywym chodniku :)

avatar
~wawa
31.03.2017 15:55

Mina Pani z tyłu bezbłędna, ja też prawie umarłam

avatar
~Grom
31.03.2017 16:09

Hahahaha. Od kiedy robi się na GLINIE pierwszoligowe płyty? Co za głupi komentarz, żadne piaskowanie i inne rzeczy nic nie dadzą jak tam nie będzie wymienione całe podłoże i gleba. Pomyśl dziecko! To i tak ta płyta dobrze jest przygotowana jak na takie podłoże.

31.03.2017 16:18

Dziękuję Przemku za ten gest. Brawo.

avatar
~detektyw
31.03.2017 16:52

Oj lisek chytrusek z tego Przemka..... jeż za niecałe dwa lata wybory samorządowe. Pora ocieplać swój wizerunek w oczach wyborców . Może także i potencjalnych kandydatów do władz. trzeba będzie pewnie znowu przed wyborami naobiecywać pomoc w przeprowadzenie kampanii propagandowej. Fuj. Brzydzi mnie takie zachowanie.

avatar
~do Mariusza .
31.03.2017 18:05

Jaki gest ! . Zobaczył że czasem może znaleźć zawiadomienie do sądu i mina jemu zrzedła . Oni wszyscy w tej gazetce łącznie z tym " uczciwym i wyedukowanym " doktorem nauk ekonomicznych piszą takie półprawdy że średnio rozgarnięty czytelnik który nie jest oderwany od życia i twardo stąpa po ziemi ma wrażenie że ci pismaki to ćwierć inteligencja . Ta gazetka zamiast pokazywać faktycznie jak miasto się rozwija to zionie jadem na opozycję i opowiada ludziom bajki . Nic tu ich nie usprawiedliwia takiego z ich strony działania bo miasto jest małe i prawie jeden drugiego mieszkańca zna więc wiadomości mają realne i jednoznaczne . Ten nijaki pan Kuchcicki dostał zapewne olśnienia że do wyborów zostało już niewiele czasu i próbuje siebie wybielić . Słaby to gest z jego strony bo smród po nim mimo to zostanie a ludzie zapamiętają jaki z niego radny i kto nim kieruje .

avatar
~MAG.
31.03.2017 19:37

Radny kuchcicki-skończ z tą wazeliną.

avatar
~M.
31.03.2017 19:57

Ciekawe, czy pewna pani radna zdobędzie się na przeprosiny za to, co wygadywała na sesji miesiąc temu....wszak już za rok i trochę wybory samorządowe, to może czas zacząć "ocieplać" swój wizerunek....

avatar
~ałtor
31.03.2017 20:01

Nie mam złudzeń. Pan Kuchcicki widzi skąd wieje wiatr i po raz kolejny szykuje się do postawienia na wygrywającego konia

avatar
~Wschowianka
31.03.2017 21:01

Oj Przemku tak dajesz się wykorzystywać temu doktorowi że aż przykro. Następnym razem zastanów się czy warto. We Wschowie już nikt nie ma złudzeń że ten koń kończy bieg.

avatar
~do grom
31.03.2017 22:34

sam jesteś dziecko,wiem jakie jest podłoże, jakoś 4 lata temu boisko było jak w pierwszej lidze, teraz to za 4lata kępy będą. Moze chociaz nie, bo wladza sie zmieni i kto inny bedzie tym zarzadzał mam nadzieje :)

avatar
~Ala
01.04.2017 11:03

I TAKA OSOBA JEST PRZEWODNICZĄCYM KOMISJI KULTURY I SPORTU , PRZEWODNICZĄCYM KOMISJI OŚWIATY - WSTYD!!!!

avatar
~MAG.
01.04.2017 11:13

WAZELINA>

avatar
~Wyborca
01.04.2017 11:28

Kuchcickiego już niebawem rozliczymy przy urnie, zapomnij o kolejnych darmowych pieniądzach

avatar
~Słuchaczka UTW
01.04.2017 13:45

Ten człowiek pracuje w Centrum Kultury I Rekreacji ... co on ma wspólnego z kulturą ?

avatar
~do GROM
01.04.2017 17:13

...jestem zdania,źe jeżeli ktoś nie ma zielonego pojęcia o przygotowywaniu murawy to nie powinien się wypowiadać...każde boisko można przygotować tak żeby nadawało się do gry i było przygotowane na dobrym poziomie...ale trzeba mieć wiedzę a nie siano w mózgu tak jak w Twoim przypadku

avatar
~Dyf
01.04.2017 23:36

Zwróćcie tylko uwagę na sposób wypowiedzi tych dwóch panów, to chyba o czymś świadczy. Pan kuchcicki co drugie słowo yyyyyyyyyy, to tylko pokazuje jak niski poziom radnych mamy.