Srebrny medal Klaudii Pawlus

Poniedziałek, 13 marca 2017 o 09:21, aktualizacja Czwartek, 16 marca 2017 o 11:28, autor: 0

Klaudia Pawlus zdobyła srebrny medal w rozegranych w sobotę w Centrum Gostar w Jeleniej Górze 89. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Klaudia Pawlus, odważnie prowadziła cały bieg i nie przejmowała się obecnością bardziej utytułowanych rywalek. 3-kilometrową trasę poprowadzoną zboczem liczącej ponad 500 metrów nad poziomem morza Komorzycy zawodniczka wschowskiego LLKS Osowa Sień pokonała w 10:41. Po pasjonującym finiszu musiała uznać wyższość tylko zawodniczki z Włocławka. To pierwszy medal Klaudii w centralnych Przełajowych Mistrzostwach Polski, przed rokiem uplasowała się na 10 miejscu. Jest to 15 medal w historii klubu uzyskany w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało ponad 600 zawodników ze 173 klubów.

Podopieczna trenera Andrzeja Orłowskiego, uczennica I ZS we Wschowie jest członkinią Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2017 i głównym celem na ten sezon jest uzyskanie minimum uprawniającego do startu w biegu przeszkodowym na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce U18 w Kenii. Dlatego bardzo cieszą kolejne sukcesy w przygotowaniach do MŚ. Ten srebrny medal jest największym sukcesem 16-latki z Hetmanic w jej startach w Biegach Przełajowych. Miejmy nadzieję, że włodarze starostwa i gminy zauważą kolejny wielki talent wschowskiej Lekkiej Atletyki.

Powracający do rywalizacji w gronie seniorów Piotr Drobnik, który zajął swoje najlepsze miejsce w historii startów w biegach przełajowych – uplasował się na 18 miejscu w rywalizacji na dystansie 4km. Młodzi zawodnicy, Dominik Wałowski, Jan Kupsz, Rafał Nowiński I Kacper Chruszczewski zbierali cenne doświadczenia w debiucie podczas Mistrzostw Polski, w starszej kategorii wiekowej. Wszyscy rywalizując na dystansie 5km pobiegli na miarę swoich możliwości i nie wystraszyli się bardzo wysokiego poziomu krajowego czempionatu. Już sam start w Mistrzostwach Polski jest dla nich wielkim sukcesem.

Wyjazd młodych lekkoatletów nie byłby możliwy bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego i Banku Spółdzielczego we Wschowie.