Sukcesy Lekkoatletów w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich

Wtorek, 11 kwietnia 2017 o 15:49, aktualizacja Środa, 19 kwietnia 2017 o 13:25, autor: 0

7-9 kwietnia 2017 r. w odległych Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów i Seniorów w Biegach Górskich Anglosaskich. Zawody było rozgrywane na bardzo trudnej trasie na zboczu Laworty. Rewelacyjnie spisały się w tych zawodach zawodniczki uprawiające lekkoatletykę we wschowskim klubie LLKS Osowa Sień.

Po zaciętej walce na trasie mogliśmy obserwować piękny finisz Naszych biegaczek. W gronie młodziczek na dystansie 2900m Julia Ścisłowska zdobyła srebrny medal a Dominika Pihil zajęła 6 miejsce!!! To pierwszy medal Mistrzostw Polski w karierze Julki. A tak dobry wynik dla 14-letnich dziewczyn w kategorii U16 był miłą niespodzianką. Klasą dla siebie byłą w biegu juniorek młodszych i juniorek na dystansie 5,4km była Klaudia Pawlus, która drugą na mecie zawodniczkę z Krakowa wyprzedziła o blisko 2 minuty. Ten kolejny sukces naszej wielce utalentowanej zawodniczki z Hetmanic dał jej prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. Choć priorytetem na ten rok są starty na stadionie i uzyskanie minimum na MŚ U18 w Kenii. W drugiej dziesiątce na dystansie 5400m uplasowali się Juniorzy Młodsi; Dominik Wałowski, Kacper Chruszczewski, Rafał Nowiński. W biegu towarzyszącym dla szkół podstawowych 5 miejsce zajął Gabriel Dziełakowski. Brawa dla zawodników i ich trenera Andrzeja Orłowskiego.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki wsparciu Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego i Banku Spółdzielczego we Wschowie. Dziękujemy.