Świetny występ biegaczy z LLKS Osowa Sień

Poniedziałek, 06 marca 2017 o 09:30, aktualizacja Piątek, 10 marca 2017 o 09:37, autor: 0

Wschowscy biegacze rozpoczęli rywalizację przełajową od bardzo ważnej imprezy, jaką były rozegrane w minioną sobotę 4.03.2017r Mistrzostwa Polski LZS w Biegach Przełajowych. Przy pięknej, wiosennej pogodzie, blisko 300 najlepszych biegaczy zrzeszenia z całego kraju, walczyło w Żerkowie o miano najlepszych. Zawody te były dla większości biegaczy z kraju pierwszą okazją w sezonie do walki o medale.  Znakomicie zaprezentowali się w tych zawodach wschowscy biegacze z LLKS Osowa SieńW klasyfikacji klubowej zajęli znakomite 6 miejsce w Polsce. 1 miejsce zajęli zawodnicy Podlasia Białystok.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Klaudia Pawlus. W rywalizacji Juniorek Młodszych na dystansie 2000m zdobyła bardzo cenny złoty krążek. Młoda zawodniczka kontrolowała rywalizację od startu do mety, odnosząc bardzo przekonywujące zwycięstwo.

Na dystansie 1500m w kategorii młodziczek 8 miejsce zajęła 14-sto letnia Julia Ścisłowska, która czyni coraz większe postępy w rywalizacji do lat 16. 16-letni  Dominik Wałowski zajął bardzo dobre 14 miejsce na dystansie 3000m w debiucie w nowej kategorii wiekowej do lat 18.

W rywalizacji młodzieżowej na dystansie 3000m na 6 pozycji uplasowała się Lidia Zając. A w biegu dodatkowym na 1000m dzieci starszych na 3 stopniu podium ukończył rywalizację Gabriel Dziełakowski. Brawa należą się również pozostałym punktującym zawodnikom: Jan Kupisz, Maria Ciemierzewska, Kacper Chruszczewski, Rafał Nowiński, Adrian Ławecki. Końcowy wynik należy uznać za bardzo dobry start podopiecznych trenera AndrzejaOrłowskiego. To bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi imprezami centralnymi.