Udany start młodzików w Mistrzostwach Makroregionu w Biegach Przełajowych

Wtorek, 21 marca 2017 o 11:51, aktualizacja Poniedziałek, 27 marca 2017 o 11:52, autor: 0

W miniony weekend w Parku Krasnala w Nowej Soli zostały rozegrane Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików (U16) w Biegach Przełajowych. Świetnie w tych zawodach spisała się ósemka zawodników LLKS Osowa Sień. Czworo z nich zostało laureatami tych zawodów. Świetnie zaprezentowały się Dominika Pihil, Julia Ścisłowska, Marysia Ciemierzewska i Gabriel Dziełakowski.

Dominika po pasjonującej walce zajęła znakomite 4 miejsce w biegu na dystansie 2500 m a do medalu zabrakło zaledwie 2-3 metrów na mecie. Julia mimo błędu tuż po starcie zdołała nadrobić większość strat i uplasowała się na 5 miejscu w biegu na dystansie 1500m. W  biegu dodatkowym dla szkół podstawowych na 1200m na drugim miejscu podium zameldował się Gabryś. A najdrobniejsza w całej stawce Marysia uplasowała się na 10 miejscu na 2500 m. Warto dodać, że dla wszystkich był to debiut w zawodach tej rangi i byli oni najmłodsi w kategorii do lat 16. Świetny występ zaowocował 5 miejscem w klasyfikacji drużynowej. Mimo padającego deszczu, zimna i silnego wiatru młodzi wschowscy biegacze pokazali, że codzienna praca i dążenie do wyznaczonych celów przynosi oczekiwany postęp i sukcesy.  Jak ocenił występ trener Andrzej Orłowski – „ młodzicy pokazali charakter i zaprezentowali się lepiej niż ktokolwiek oczekiwał” Brawa dla adeptów lekkiej atletyki.

Zawody makroreginalne odbywają się tego samego dnia w całej Polsce. Zawodnicy połączeni po dwa województwa rywalizują w 8 miejscach w Polsce o miano najlepszych w kategorii U16. Jest to najwyższy szczebel rywalizacji dla młodzików w biegach przełajowych. Wschowianie rywalizują w Makroregionie Dolnośląskim (lubuskie + dolnośląskie).