Uświadamiali niesfornych pieszych i rowerzystów

Czwartek, 20 kwietnia 2017 o 16:07, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 09:22, autor: 9 1928
Uświadamiali niesfornych pieszych i rowerzystów
20 kwietnia wschowska drogówka przeprowadziła akcję ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", zwracając szczególną uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów. Patrolowano przede wszystkim ruch w centrum miasta oraz okolice szkół.

Celem tej akcji, która prowadzona jest przez wschowskich policjantów cyklicznie, było wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań, popełnianych przez pieszych i rowerzystów.

- W trakcie działań policjanci, przede wszystkim ruchu drogowego szczególną uwagę skupiają właśnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice szkół mają za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się to dla nich  bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.

Kontrolowano również inne drogi.

- Monitoringiem objęte są drogi przede wszystkim w godzinach późno południowych, wieczornych, a także skoro świt. Wszystkie działania skupiają się na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i co się z tym wiąże obowiązkiem noszenia elementów odblaskowych oraz korzystania z dróg w sposób określony w ustawie prawo o ruchu drogowym - dodaje Oficer Prasowy KPP Wschowa.

(rak/foto: KPP Wschowa)

Komentarze (9)

avatar
~zabawne
20.04.2017 20:12

I to ma być wolność ? :/ dramat . Masz chodzić tak ,a nie tak, jak nie- to jesteś fuj niedobry - odmieniec ! omg! Jeszcze trochę, za niedługo się zadzieje . Nikt nie będzie już zwracał w ogóle na jakiekolwiek przepisy. Absurdalność i ich wielość sama je zdymisjonuje. Podglądacze a fee. Mi to się kojarzy z czymś bardzo niefajnym . Podobno nawet się takie big bratherowe sprawy leczy .

avatar
~ty zabawny a może chory jeśteś?
23.04.2017 19:06

ty a po co prawo przestrzegać i dlaczego mam jechać po ulicy, jak mogę po chodniku TIRem i dlaczego nie mogę klepnąć po grzywie takiego zimowego ze śniegu jak ty ( przepraszam bałwanki)

avatar
~Jest i Marecki
21.04.2017 06:38

Jak to zawod zmienia czlowieka....

avatar
~marecki jest
21.04.2017 08:56

dokładnie, od ochroniarza na nocną zmianę ....

avatar
~agata
21.04.2017 17:46

Pierwsze slowa pil pan cos, a nie spytaja sie czy pan cos jadl

avatar
~ext7
22.04.2017 16:18

A co w tym złego, że młody chłopak będąc ochroniarzem poszedł do policyjnej szkoły i policjantem został??? Dla mnie ważne jest to ,coby jego działania zgodne z prawem były. I pamiętał ,że nadgorliwość gorsza od faszyzmu jest.(karać mandatem starszą pańcię za to ,że po zebrze ulicy nie przekroczyła, to przesada ) Ot, z uśmiechem na twarzy POUCZYĆ. Proste niczym rąbanie drewna. (Poprawa wizerunku służby ,bez szkody dla nieprzesadnie zasobnych kieszeni obywateli.)

avatar
~X
23.04.2017 21:49

Tak uśmiech.? I mandat maksymalny tak da.

avatar
~Aleksander
24.04.2017 00:50

Jak dla mnie, to policjant nie ma być lubiany, ale ma być skuteczny. Zobaczcie ile osób łamie przepisy, a ile z nich dostaje mandaty. Przykładowo kierowca X w ciągu roku 100 razy jadąc samochodem rozmawiał przez telefon, tylko raz wpadnie i dostanie mandat w kwocie 200 zł. Czyli każda rozmowa kosztowała go 2 złote. A ilu jest takich kierowców, którzy rozmawiali 200 zł i ani razu nie wpadli? Dlatego nie rozumiem, po co są pouczenia. Powinny być tylko wtedy, jak ktoś nieświadomie łamie przepis, wtedy jest pouczany że tak nie wolno.

avatar
~sobie tak
25.04.2017 10:04

Wracam do początku a więc do tego po co nam policjant ? Policjant - powinien służyć nam obywatelom . A co się dzieje? Kto, komu służy? Kiedyś byłem na wakacjach w ciepłym kraju jak to się mówi. Środek nocy, chaos , ludzie się bawią wszędzie. Piją alkohol tu i tam w różnych postaciach. I widzę, jadą na rowerach turyści zaprawieni tak,że wiozło ich po jezdni od lewej do prawej . Za chwile pojawiła się policja. Klops myślę sobie. Zaraz roześmiani i kompletnie pijani kierowcy rowerów zostaną zatrzymani. Myślę, popatrzę jak to przebiega w Europejskim kraju. A tu widzę,że policja zwolniła i powolutku eskortowała parę aż do hotelu. Szczęka mi opadła . Utopia- Nie . Można służyć - Można . Jak to się ma do naszej rzeczywistości państwa policyjnego?