Weekend na sportowo

Piątek, 21 kwietnia 2017 o 15:02, autor: 1 1004
Weekend na sportowo
Każdy chyba cieszy się z faktu, że tuż przed nami kolejny weekend. Co prawda pogoda nas nie rozpieszcza, jednak zachęcamy do wzięcia udziału w kilku wydarzeniach na świeżym powietrzu.

Już o 9.00 rano w sobotę warto skierować swoje kroki na boisko przy I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica. Odbędzie się tam V Memoriałowy Bieg im. Marka Kozaczka, oraz festyn. Start biegu o godzinie 12.00, wcześniej można dopisać się do listy startujących, a także skorzystać z wielu atrakcji festynu. Będą to między innymi między innymi Pump Fitness, który poprowadzi Marzena Wierzbicka, Zumba Fitness pod czujnym okiem Moniki Rahnefeld oraz pokaz Trójboju siłowego, który poprowadzi sam mistrz Krzysztof Wierzbicki. Nie zabraknie również dmuchanych zabawek, pysznych ciast czy smakołyków z grilla.

Popołudniu warto zwrócić swoją uwagę na Lgiń. Nastąpi tam oficjalne otwarcie boiska. W programie między innymi występ zespołu mażoretek „FINEZJA”, działającego przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej, mecz towarzyski piłki nożnej – mieszkańcy Sołectwa Lgiń i Hetmanice vs Avia Siedlnica młodziki 2 x15. Do tego przewidziano konkurencje sportowe, konkursy, zagadki, wspólna zabawa oraz występy wokalne uczniów Szkoły Podstawowej w Lginiu, Klubu Piosenki SOLO. Tutaj również nie zabraknie wielu pyszności. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 14.00.

Fani lokalnych drużyn piłkarskich mogą udać się na boiska w Sławie oraz we Wschowie. W sobotę o 15.00 Dąb Sława Balcerzak i Spółka podejmie Spójnie Ośno Lubuskie, w ramach rozgrywek IV ligi lubuskiej. Godzinę później we Wschowie Korona zmierzy się z Promieniem Żary w starciu o kolejne punkty do tabeli ligi okręgowej. W niedzielę o 17.00 natomiast w B-klasie Sparta Sława spróbuje sprawić niespodziankę w meczu z Amatorem II Bobrowniki.

(red.)

Komentarze (1)

avatar
~Olo
21.04.2017 17:43

Hm.Boisko w Lginiu.....Nie wiem ile kosztowało ale ...szału nie ma....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaJarmark w Sławie - dzień drugi
30.04.20170 276
Dziś drugi dzień Jarmarku Produktu Lokalnego w Sławie. Od 10.00 do 18.00 wszyscy mieszkańcy Sławy oraz goście przybyli spędzić w tym pięknym miejscu niedzielę mogą skorzystać z oferty niem...
nazwa
Bez was byłoby ciężej
28.04.20172 567

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl