Wiosenny przegląd samochodu

Wtorek, 11 kwietnia 2017 o 11:09, autor: 0 149
Wiosenny przegląd samochodu

Wraz z nastaniem wiosny wielu kierowców decyduje się na przeprowadzenie przeglądu swojego auta. Czy słusznie? Otóż oczywiście, że tak. Jeśli posiadasz samochód osobowy powinieneś pamiętać, że trzeba o niego dbać. Wiosna jest okresem szczególnym, w którym warto dokonać koniecznych napraw.

Twój pojazd po zimie niestety często potrzebuje małego remontu. Wpływa na to fakt, iż temperatury poniżej zera nie są optymalnymi do pracy Twojego samochodu. Nie dość, że często uszkodzeniu ulegają akumulatory, to również inne podzespołu są narażone na zwiększoną eksploatacje przez zimę. Jednymi z najczęściej uszkadzanych części są te, które wchodzą w skład zawieszenia. Otóż podczas zimy nierzadko poruszamy się po dziurawych drogach. To niestety  niekorzystnie wpływa na stan amortyzatorów, wahaczy czy też końcówek drążków kierowniczych. Te elementy po zimie należy koniecznie sprawdzić i jeśli trzeba należy je wymienić.


Dobry serwis wiosenny jak się okazuje wcale nie musi być drogi. Jeśli uszkodzeniu uległy jakieś poważne części, to z całą pewnością będziesz musiał udać się do serwisu. Jest jednak pewien zakres czynności, które możesz wykonać sam. Wśród tych napraw będzie z całą pewnością wymiana filtra kabinowego. Po zimie, filtr ten potrafi  być całkowicie zabrudzony, a pamiętaj, że oczyszcza on powietrze wpadające do kabiny samochodu. Wymiana jest bardzo pożądana i spokojnie możesz ją sam wykonać. Także części możesz kupić bez pośredników w jednym z wielu sklepów internetowych, choćby na www.Czesciauto24.pl.


Warto zadbać o swój pojazd u progu nowego, letniego sezonu. Pamiętaj, że utrzymywanie samochodu w dobrym stanie technicznie pozwoli Ci uniknąć nieprzewidzianych sytuacji podczas długich, wakacyjnych wyjazdów. Dzięki instrukcjom, które z całą pewnością bez problemów znajdziesz w internecie, dzięki seo możesz zaoszczędzić część pieniędzy, które wydałbyś w serwisie samochodowym.

Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaJarmark w Sławie - dzień drugi
30.04.20170 276
Dziś drugi dzień Jarmarku Produktu Lokalnego w Sławie. Od 10.00 do 18.00 wszyscy mieszkańcy Sławy oraz goście przybyli spędzić w tym pięknym miejscu niedzielę mogą skorzystać z oferty niem...
nazwa
Bez was byłoby ciężej
28.04.20172 567

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl