Wojciech Szadel o działalności powiatowego biura ARiMR we Wschowie

Czwartek, 13 kwietnia 2017 o 15:40, aktualizacja Czwartek, 20 kwietnia 2017 o 12:49, autor: 11 1270
Wojciech Szadel o działalności powiatowego biura ARiMR we Wschowie
Wojciech Szadel kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wschowie na zaproszenie przewodniczącego Rady Powiatu Wschowskiego przedstawił radnym sprawozdanie z działalności ARiMR. 

Sprawozdanie obejmowało informację na temat przyjętych wniosków, dotyczących dopłat bezpośrednich dla rolników w 2016 roku (szczegóły w materiale filmowym).

Do 15 marca 2017 roku biuro wydało decyzje w sprawie dopłat bezpośrednich za 2016 rok dla 1128 rolników.

- Pozostało do wydania jeszcze około 100 decyzji - mówił Wojciech Szadel - Płatności są realizowane przez centralę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poprzez wpłaty na konta rolników bezpośrednio po otrzymaniu listy płac z poszczególnych biur powiatowych.

Od 13 marca do 11 kwietnia agencja przyjmowała wnioski o przyznanie 100 tysięcy złotych premii na rozpoczęcie działalności poza rolniczej.

- Ten rodzaj wsparcia jest dostępny w ramach poddziałania pomocy na rozpoczęcie poza rolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, który finansowany jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - tłumaczył kierownik powiatowego biura we Wschowie.

Natomiast do 28 kwietnia agencja będzie przyjmowała wnioski, dotyczące pomocy w restrukturyzacji małych gospodarstw, i tutaj również środki będą pochodziły z PROW na lata 2014-2020.

- Ostatnie działanie w tym roku obejmą pomoc dla młodych rolników, wnioski w tym zakresie będzie można składać od 27 kwietnia do 26 maja - mówił Wojciech Szadel.

I właśnie w tym temacie padło pytanie ze strony radnych, ponieważ słyszy się od czasu do czasu, że warunki w programie Młody Rolnik są ponoć zmieniane i właściwie z programu korzystają dzieci zamożnych ojców.

- Ile w 2016 roku z 92 wniosków złożonych na ten program rozpatrzono pozytywnie? - Dopytywała radna.

Kierownik biura powiatowego poinformował, że aby ubiegać się o środki w programie Młody Rolnik trzeba posiadać od co najmniej 18 miesięcy gospodarstwo rolne o powierzchni 1 hektara, a wnioskodawca nie może mieć ukończonych 40 lat. Wojciech Szadel przypomniał również, że wnioski do tego programu przekazywane są do zielonogórskiego biura i to tam dopiero są rozpatrywane.

(rak)

Komentarze (11)

avatar
~tubylec
15.04.2017 11:43

Prawdziwy misiewicz

avatar
~Kamil
16.04.2017 23:27

Dziwny ten pan..

avatar
~dziwny ten pan
17.04.2017 21:25

Pisowiec i tyle

avatar
~WIKTOR
18.04.2017 16:23

On, znaczy pan kierownik, to chyba nie za bardzo wiedział o czym mówi. Ciekawe, czy potrafiłby odpowiedzieć na jakieś bardziej szczegółowe pytanie? Bo odpowiedzią na ogólne pytanie pani radnej minął się z prawdą.

avatar
~ na rolnictwie się zna !
18.04.2017 18:14

Szadel Wojciech, Rozum i wiara w poznaniu Boga według encykliki „Fides et ratio” Jana Pawła II, Lublin 2003, ss. 92, prom. s. Zofia Zdybicka, sygn. 44243.

avatar
~WIKTOR
18.04.2017 23:51

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Hahaha Że im tak zwyczajnie, po ludzku nie jest wstyd.

avatar
~Adaś
19.04.2017 14:53

Do Wiktora - zachęcałbym do rozwinięcia myśli ....... ? Zawsze są dwie możliwości .... przemilczenie , co zawsze skutkuje złym samopoczuciem i jawność co w perspektywie czasu oczyszcza i wymiata ....... na ogół stan choroby jest zatruty złem przyzwoitości. Adaś

avatar
~Julian do wiktora
19.04.2017 21:41

O ile mi wiadomo ten facet ma nie tylko magisterium z filozofii ale rowniez jest prawnikiem i zna sie na prawie administracyjnym pracujac w administracji. Nie musi byc po rolnictwie bo ziemi w urzedzie sie nie uprawia. ZAmiast kryc sie za parawanem internetu uderz z Nim w polemike z otwarta przylbica a zobaczysz gdzie Jestes a nie obrazaj...

avatar
~Mieczysław Albert
20.04.2017 00:39

Wiktor chyba doświadcza wstydu na co dzień, tak dobrze, po ludzku zna to uczucie. Jak będziesz zazdrościł innym bliźnim to choroby jakiejś dostaniesz

avatar
~Gosc
21.04.2017 14:41

Pan Wojciech posiada dosc spory dorobek naukowy i jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym miejscu, oby wiecej takich ludzi, ktorzy nie boja sie mowic prawdy!!

avatar
~Gość
22.04.2017 15:36

Tak jest zawsze jak do komentarzy siadają trole, ciekawy jestem jakby sobie poradzili w dyskusji z P. Wojtkiem o tematach branżowych, prawniczych ale i filozoficznych, myślę ze wiekszosc z nich, jak i autor przywołujący jego pracę dyplomową nawet nie zrozumiała jej tytułu. Z rolnictwem kojarzy im się chyba tylko pług i cep...