Wojewódzkie ćwiczenia Państwowej Straży Pozarnej

Piątek, 21 kwietnia 2017 o 16:39, autor: 0 740
Wojewódzkie ćwiczenia Państwowej Straży Pozarnej

Od środy (19 kwietnia) do piątku (21 kwietnia) na torze motocrossowym ,,Kacze Doły" strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa lubuskiego przeszli szkolenie, dotyczące doskonalenia techniki jazdy quadem. Codziennie przez około 8 godzin odbywały się warsztaty teoretyczne i praktyczne.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. już po raz drugi zorganizowała na torze motocrossowym ,,Kacze Doły" szkolenia dla strażaków z terenu województwa lubuskiego.

- Komendy Państwowej Straży Pożarnej mają na wyposażeniu quady, a żeby dobrze je obsługiwać w trudnym terenie, strażacy muszą przechodzić szkolenia - mówi starszy aspirant Przemysław Paszkowski z KW PSP w Gorzowie Wlkp. - część teoretyczna dotyczy zasad BHP, odpowiedniego przygotowania do jazdy, ubioru itp., natomiast podczas części praktycznej uczymy się jazdy w trudnych warunkach, szczególnie na zakrętach i wzniesieniach, ale także ćwiczymy jazdę na przykład z przyczepką.

W trzydniowych szkoleniach brali udział między innymi strażacy z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego i Gorzowa Wlkp.

(rak/foto: olek)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSzukamy pilnie domu dla Soni
28.06.20170 2
Sonia jest młodą około dwuletnią sunią, w typie jamnika szorstkowłosego. Jest nieduża, waży około 11 kg. Bardzo łagodna wobec dzieci. Jest dość posłuszna, umie chodzić w szelkach. Posiad...
nazwa
Obywatelskość na niby
27.06.201711 616
nazwa
70 lat OSP Śmieszkowo
26.06.20170 1021

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl