WSTK wygrywa z wyżej notowanym KKS Siechnice

Poniedziałek, 13 marca 2017 o 09:11, aktualizacja Czwartek, 16 marca 2017 o 11:28, autor: 0

Miłą niespodziankę w sobotni wieczór sprawili koszykarze WSTK Wschowa. Po ostatnich dwóch przegranych meczach na własnym parkiecie, tym razem pokonali na wyjeździe znacznie wyżej notowaną drużynę KKS Siechnice 52:38.

Ekipa gospodarzy  w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i ma cały czas spore szanse na udział w barażach o 2 ligę. Pomimo, że obie drużyny w tabeli dzieli sporo miejsc, to tej różnicy nie było widać w trakcie spotkania. Niski wynik spotkania świadczy o tym, że obie drużyny nie tylko postawiły na dobrą obronę, ale także miały szczególnie w pierwszej połowie meczu kłopot ze skutecznością.

Najlepiej o tym niech świadczy fakt, że wynik po pierwszych dwóch kwartach brzmiał 26:21 dla gospodarzy. Taki obieg spraw nie załamał jednak koszykarzy WSTK. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli na parkiet jeszcze bardziej zmobilizowani. Swoją bardzo ambitną i agresywną grą w obronie, pozwolili na to aby gospodarze w przeciągu III i IV kwarty zdobyli łącznie zaledwie 12 punktów. Dodając do tego lepszą skuteczność, wynik spotkania przeważyli na swoją korzyść.

KKS Siechnice – WSTK Wschowa  38:52  (13:9, 13:12, 10:17, 2:14)

W następną sobotę 18 marca nasi koszykarze po raz ostatni w tym sezonie zaprezentują się na własnym parkiecie. Rywalem WSTK będzie drużyna Polonii Prakto Świdnica. Mecz rozpoczyna się o godz. 17. Serdecznie zapraszamy.