Zachęcam do większego optymizmu - radny Siemczyk o sprawozdaniu dyrektora SOSW

Wtorek, 11 kwietnia 2017 o 10:13, aktualizacja Środa, 19 kwietnia 2017 o 13:26, autor: 6 986
Zachęcam do większego optymizmu - radny Siemczyk o sprawozdaniu dyrektora SOSW
Radny Zdzisław Siemczyk zaapelował do dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Andrzeja Waldmana, by ten pokazywał więcej dobrych stron swojej szkoły, a nie skupiał się na bieżących problemach. Zdaniem radnego dyrektor w trakcie prezentacji powinien dobrze sprzedać swoją szkołę, zaprezentować sale i zajęcia jakie się odbywają, tak jak prezentowali inni dyrektorzy.

W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu dyrektorzy placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe we Wschowie przedstawiali sprawozdanie z działalności w minionym roku. Andrzej Waldman w swojej prezentacji mówił o strukturze organizacyjnej szkoły, liczbie zatrudnionych osób oraz rozwoju ich kariery zawodowej w przeciągu minionego roku, a także wymienił jakie zajęcia i imprezy odbywają się w SOSW. Dyrektor wspominał również o bieżących potrzebach ośrodka. Po kolejnych prezentacjach radny Zdzisław Siemnczyk podzielił się swoją refleksją na temat prezentacji dyrektora SOSW.

- Przed chwilą widzieliśmy wizualizację Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego natomiast wcześniej swoją prezentację przedstawił pan Waldman, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Pani dyrektor CKUiP zaprezentowała nam piękne sale, zdjęcia, mogliśmy coś zobaczyć i to mi się podobała, napawało mnie optymizmem. Pokazała pani jakie prace pani wykonała, prace wcześniej przez siebie zaplanowane – mówił radny. – I mam taką uwagę do pana dyrektora Waldmana. Zachęcałbym pana, aby pan bardziej chwalił się swoją nowoczesną szkołą, posiada pan jedną z ładniejszych szkół w Polsce. Chcielibyśmy zobaczyć sale, może nie każdy tam był. A jednocześnie zwraca pan uwagę na takie szczegóły jak konieczność wymiany kratki ściekowej. Posiada pan piękne obiekty rehabilitacyjne, to proszę zrobić wizualizację, sprzedać dobrze swoją szkołę. W prezentacji był nagłówek „Baza szkoły” i dalej wymienione co należy naprawić. Wydaje mi się, że pokazał pan zbyt dużo rzeczy negatywnych, a zbyt mało pozytywnych, których posiada pan ogrom. Zachęcam do większego optymizmu.

Po wystąpieniu radnego głos zabrał ponownie dyrektor SOSW, wyjaśniając motywy, którymi kierował się w tworzeniu swojej prezentacji.

- Zobaczyłem program dzisiejszej sesji i wyszedłem z założenia, że muszę podać państwu takie kompendium wiedzy na temat kierowanej przeze mnie placówki. Oczywiście mogę pokazać obrazki, nawet mam je przy sobie, ale to zajęłoby przynajmniej 40 minut. Mam prezentację, na której pokazane są każde zajęcia, które wypisałem w sprawozdaniu przedstawionym państwu – wyjaśniał Andrzej Waldman. – A kratka, którą pan wywołał ma kosztować ponad cztery tysiące złotych, tak więc to nie jest taka zwykła kratka. Nauczyciele czasami proszą mnie o remont jakiegoś pomieszczenia, a ja mam z tyłu głowy tę kratkę nieszczęsną, którą muszę wymienić, a ja nie mam pieniędzy. Mam świadomość, że nie mogę oczekiwać iż organ prowadzący znajdzie od ręki pieniądze na wszystko, ale widzę sens zgłaszać potrzeby swojej szkoły.

Wypada postawić w tym miejscu pytanie czy sprawozdania przedstawiane Radzie Powiatu przez dyrektorów placówek, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe, mają napawać radnych optymizmem, czy może przedstawiać sukcesy, osiągnięcia, ale i potrzeby szkół? Jakie jest państwa zdanie? Prosimy o pozostawienie swoich odpowiedzi poniżej.

(red.)

Czy sprawozdania dyrektorów powinny napawać radnych optymizmem?

Nie wiem

Nie

Tak

Komentarze (6)

avatar
~lili
11.04.2017 10:51

Dobra zmiana widzę zawitała również tutaj, pokazujmy tylko to co dobre. Większy optymizm.....no to powiedzieć mógł tylko "Wu-ef...ista". Przez wzgląd na innych nauczycieli jego nauczycielem nie nazwę.

avatar
~rodzic
11.04.2017 11:55

Zastanawiam sie poco w tym osrodku tylu dyrektorow

avatar
~Informator
11.04.2017 12:05

najpierw obcinają zabierają dotacje oświatowe na swoje potrzeby a potem karze się radny uśmiechać ... radny jednym, słowem

avatar
~?
11.04.2017 12:33

Szkoła doskonale sama chwili się sukcesami na stronie Ośrodka, na stronie starostwa czy nawet na zw.pl. Rada jest po to żeby dowiedzieć się jak funkcjonuje Ośrodek, jak chce się rozwijać i jakie ma potrzeby i planowane wydatki. Słusznie Dyrektor odpowiedział radnymi. Radny widzi tylko ładne budynki, choć ich funkcjonalności to radny już pewnie nie oceniam, a szkoda. Bo budynki mają być nie ładne, a funkcjonalne Co do drugiego komentarza, to w Ośrodku działa Szkoła Podstawowa, Przedszkole, Gimnazjum, Szkoła zawodowa, Szkoła Przysposabiajaca do Pracy, Ośrodek Rewslidacyjny i Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Internat i nie wiem kiedy Dyrektorzy załatwiają to wszystko. KAŻDA placówka to dokumenty, zobowiązania i praca. Wydaje mi się, że Ośrodek robi dużo dla swoich dzieci i uczniów ale także dla integracji ze społeczeństwem. Tylko chwalić

avatar
~wawa
11.04.2017 16:57

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na źle zadane pytanie w ankiecie. Pytanie powinno brzmieć czy sprawozdania mają być merytoryczne, czy może maja tylko zaspakajać dobre samopoczucie kiepskich radnych? Dla Ośrodka brawa za pracę !!!

avatar
~Jan
11.04.2017 21:53

Gdyby pan radny pracował jak należ, to nie musielibyśmy czytać, że potrzebna jest wymiana "kratki", bo ona byłaby już dawno wymieniona - przez pana radnego !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaJarmark w Sławie - dzień drugi
30.04.20170 276
Dziś drugi dzień Jarmarku Produktu Lokalnego w Sławie. Od 10.00 do 18.00 wszyscy mieszkańcy Sławy oraz goście przybyli spędzić w tym pięknym miejscu niedzielę mogą skorzystać z oferty niem...
nazwa
Bez was byłoby ciężej
28.04.20172 567

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl