ZAN po raz czwarty w Fundacji Geremka

Piątek, 31 marca 2017 o 15:08, aktualizacja Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 22:17, autor: 2 1411
ZAN po raz czwarty w Fundacji Geremka
W dniach 25-26 marca 2017 r. w Warszawie odbył się pierwszy zjazd w ramach programu Polska w XX wieku – ogólnopolskich warsztatów historycznych im. Prof. Bronisława Geremka. W tegorocznej edycji przyjęto 20 uczniów i 15 nauczycieli. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana jest reprezentowane przez dwoje uczniów - Weronikę Wąsiak i Krzysztofa Binkowskiego - oraz polonistkę - Małgorzatę Sobańską. Wschowskie liceum jest jedyną szkołą w kraju, która po raz czwarty zakwalifikowała się do tego prestiżowego przedsięwzięcia.

Uczniowie m. in. analizowali źródła historyczne i zastanawiali się, po co (tak naprawdę) uczą się historii. Mieli również  warsztaty w Teatrze Powszechnym.  Nauczyciele zajmowali się różnymi paradygmatami edukacji historycznej w Europie oraz analizą filmów historycznych. Warsztaty odbyły się w budynkach partnerskich instytucji – Warszawskim Centrum Innowacji  Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz w Domu Spotkań z Historią.

W sobotę wieczorem w Teatrze Powszechnym  wszyscy obejrzeli spektakl „Każdy dostanie to, w co wierzy” , na motywach „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa. Siedemdziesiąt lat po wizycie w Moskwie, Woland i jego świta przenoszą się do Warszawy. Chcą dowiedzieć się, kim jest ten osławiony wolny człowiek, produkt młodej, bo niespełna trzydziestoletniej, demokracji. 

(M.S.)

Komentarze (2)

avatar
~Jan Kotwick
10.04.2017 08:54

Do Anty-geremka: zapomniałeś dodać że odszedł z tego świata będąc szczęśliwym do ostatniej sekundy swego życia!

avatar
~Student historii
21.04.2017 18:13

Życzę państwu Sobańskim kolejnych sukcesów w pracy z uczniami, powodzenia!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl