Gmina nie może prowadzić działaności stricte biznesowej, reguluje to ustawa o samorządzie gminnym. Podatki od nieruchomości, zatrudnionych osób oraz bardzo mała część vatu zostaje tutaj. Dziękuje można się rozejść
UMiG zachęcał jakąś mega niską stawką za dzierżawę terenu pod ogródek. No aleee, kto to ma zrobić? Skoro wszystkie lokale przy deptaczku zajęte i pewnie nie są zainteresowane zmianą biznes planu. Jakieś zaplecze trzeba mieć, toalety również. Jakoś sobie nie wyobrażam, że znajdzie się ktoś z tzw kto codzień będzie wszystko rozkładał i składał na deptaku aby 5 osób piwka / kawy się napiło :D no chyba, że "Krzych" chcesz coś w temacie podziałać
Dziesięć baniek dofinansowania nie pokryje kosztów budowy całej hali niech lepiej powie ile trzeba będzie z własnej kieszeni wyłożyć. Na żłobek też miało być dofinansowanie i było szkoda z budżetu gminy dorzucić 1,5 mln. Kto ma korzystać z tej megalomańskiej hali ? emeryci w halówkę będą grać ? Zatrzymać młodych! nic innego nie powinno się liczyć.
Bardzo szkoda ,że Siostry Elżbietanki rezygnują z tej trudnej "posługi" chorym dzieciom . Przed 55 laty , gdy chodziłem do LO , koło tego Domu Opieki ,widziałem jak bardzo dbają o te niezwykle chore dzieci , które od urodzenia były zniekształcone i z wodogłowiem .Nie umiem nawet opisać Ich wyglądu , a owe , rzekomo "niedobre" Siostry , trwały przy tych dzieciach . Wielki szacunek dla Nich i podziękowania . Teraz napewno tak nie będzie .